Студенти одеського політеху представили гоночну машину, яку розробили самі. Над нею учні працювали без допомоги викладачів. Команда майбутніх інженерів електронщиків, конструкторів, інженерів, технологів, економістів збирали автомобіль в тісному підвалі університету. Всього – близько 20 осіб. Інженер-електронник, який відповідає за основні показники двигуна – дівчина, Наталія Пранга, пише КП в Україні.

"Незважаючи на те, що я дівчинка, мені дуже цікаві всі ці проводки, контролери і резистори", - посміхається вона.

Ця розробка – вже четверта на рахунку одеських машинобудівників, під кодовою назвою FS 004. А сім років тому команда зібрала свій перший спорткар. Тоді, проходячи практику в Німеччині, одесити побачили, як їхні німецькі друзі створюють авто для молодіжних змагань Formula Student, і самі загорілися ідеєю. Практично відразу взялися будувати перший прототип.

"Це справжній гоночний автомобіль, - розповідає беззмінний капітан одеської команди Вадим Хамрай. Всі наші машини виступали на світових трасах."

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Як стверджують творці, кожний наступний варіант кращий за попередній. Ця машина відрізняється від попередніх версій наявністю аеродинамічних елементів, які дозволяють машині залишатися більш стійкою на поворотах. У нового спорткара – ще більш потужний, ніж раніше, двигун від мотоцикла Kawasaki.

"Ми встановили новий мотор. А також вперше використали аеродинамічні елементи обважування і дифузор на днище автомобіля, - розповів Вадим. Вони забезпечать мінімальний повітряний опір і додаткову притискну силу."

Щоб зібрати такий автомобіль, студентам потрібно близько двох років і п'ять тисяч євро в рік. Фінансову підтримку надає університет, залучаючи спонсорів. Творці говорять, що це дуже маленькі гроші.

"Щоб ви розуміли, ми виходили на змагання з машинками, бюджет яких 500 000 євро!" – каже Вадим. - "Але на наші гроші ми виробляємо машини не гіршого рівня."

"Знай.uа" нагадує, що vаленькая швейцарська студія Okomotive, яку заснували студенти Цюріхського університету, випустила свою дебютну гру FAR: Lone Sails.