Студенти одеського політеху представили гоночну машину, яку розробили самі. Над нею учні працювали без допомоги викладачів. Команда майбутніх інженерів електронщиків, конструкторів, інженерів, технологів, економістів збирали автомобіль в тісному підвалі університету. Всього – близько 20 осіб. Інженер-електронник, який відповідає за основні показники двигуна – дівчина, Наталія Пранга, пише КП в Україні.

"Незважаючи на те, що я дівчинка, мені дуже цікаві всі ці проводки, контролери і резистори", - посміхається вона.

Ця розробка – вже четверта на рахунку одеських машинобудівників, під кодовою назвою FS 004. А сім років тому команда зібрала свій перший спорткар. Тоді, проходячи практику в Німеччині, одесити побачили, як їхні німецькі друзі створюють авто для молодіжних змагань Formula Student, і самі загорілися ідеєю. Практично відразу взялися будувати перший прототип.

"Це справжній гоночний автомобіль, - розповідає беззмінний капітан одеської команди Вадим Хамрай. Всі наші машини виступали на світових трасах."

Популярні новини зараз
"Після березня...": відома астрологиня назвала точну дату, коли в Україні не пролунає жодного вибуху Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Таргани більше до вас не сунуться: 3 способи назавжди позбавитися проблеми Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати
Показати ще

Як стверджують творці, кожний наступний варіант кращий за попередній. Ця машина відрізняється від попередніх версій наявністю аеродинамічних елементів, які дозволяють машині залишатися більш стійкою на поворотах. У нового спорткара – ще більш потужний, ніж раніше, двигун від мотоцикла Kawasaki.

"Ми встановили новий мотор. А також вперше використали аеродинамічні елементи обважування і дифузор на днище автомобіля, - розповів Вадим. Вони забезпечать мінімальний повітряний опір і додаткову притискну силу."

Щоб зібрати такий автомобіль, студентам потрібно близько двох років і п'ять тисяч євро в рік. Фінансову підтримку надає університет, залучаючи спонсорів. Творці говорять, що це дуже маленькі гроші.

"Щоб ви розуміли, ми виходили на змагання з машинками, бюджет яких 500 000 євро!" – каже Вадим. - "Але на наші гроші ми виробляємо машини не гіршого рівня."

"Знай.uа" нагадує, що vаленькая швейцарська студія Okomotive, яку заснували студенти Цюріхського університету, випустила свою дебютну гру FAR: Lone Sails.