Із 2019 року правом першочергового зарахування зможуть скористатися вступники до медичних та педагогічних ВНЗ, які укладуть угоду про відпрацювання у селах або селищах міського типу не менше 3 років. Про це інформує прес-служба МОН.

"Правом першочергового зарахування зможуть скористатися вступники до медичних та педагогічних вишів на спеціальності галузей знань 01 "Освіта/Педагогіка" і 22 "Охорона здоров'я". Їм треба буде відпрацювати в сільській місцевості не менш як 3 роки - на цей період фахівцям безкоштовно надаватимуть житло з оплатою опалення і освітлення", - йдеться у повідомленні.

Документ набере чинності 1 січня 2019 року й діятиме починаючи зі вступної кампанії-2019.

Популярні новини зараз
Якій області приготуватись: астролог передбачив вже до кінця року Будемо ходити на відро: у Київраді готують українців до нових реалій у разі блекауту Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою Боєць "закарпатських котлів" Микола Тищенко у столиці взявся паплюжити "Пункт незламності"
Показати ще

"Прогнозовану потребу в фахівцях з вищою медичною чи педагогічною освітою в певній місцевості визначатимуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад. Щороку до 1 лютого вони подаватимуть відповідний список до ОДА, де до 1 березня оголошуватимуть конкурс на укладення угод на відпрацювання. Під час його проведення перевага надаватиметься жителям тих населених пунктів, де розташований роботодавець (або найближчих до них)", - пояснили у МОН.

Після закінчення навчання випускник повинен буде протягом місяця прибути до місця відпрацювання, укласти трудовий договір та почати роботу. Якщо ж випускник відмовиться виконувати умови угоди, йому потрібно буде відшкодувати кошти, витрачені вишем на його підготовку.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сподівається, що таке рішення "дозволить покращити рівень надання освітніх та медичних послуг в селах, залучити туди більше молоді".

Як раніше передавав портал "Знай.ua", прізвища абітурієнтів з анексованого Криму та окупованих районів Донбасу в офіційних документах на надходження у Вузи 2018 року будуть шифруватися. Про це повідомляє Радіо Свобода.

В цілях безпеки абітурієнтів прізвища студентів у наказах про зарахування в закладах вищої освіти зашифрують. Таке рішення було прийнято Міністерством освіти і науки України.

При цьому представники фонду "Відкрита політика" пояснили, що дані заходи безпеки вживалися ще раніше.