Транзит газу через Україну катастрофічно впав після відновлення роботи російського газопроводу "Північний потік". Зокрема, номінація на прокачку ужгородським коридором впала з 198 млн куб. м до 156 млн куб. м, повідомляють ЗМІ.

"Газпром" користувався українською газотранспортною системою для часткової компенсації потужностей, що вибули через зупинку "Північного потоку", на якому здійснювались планові профілактичні роботи.

Ремонтні роботи російського газопроводу проводилися з метою налагодження техобслуговування механічних вузлів, устаткування і перевірки систем автоматизації для забезпечення роботи обох ниток "Північного потоку" протягом року.

Нагадаємо, стало відомо, що Нафтогаз України вважає неможливим домовлятися про "мирову угоду" з російським Газпромом щодо двох справ, за якими остаточне рішення вже виніс Стокгольмський арбітраж.

Так заявив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"Як ми сказали Газпрому на тристоронній зустрічі, мирова угода за вже прийнятим арбітражем рішень не представляється можливим. Це навіть суперечить суті світових угод - треба було про них домовлятися до ухвалення остаточного рішення судом. А зараз вже пізно просити "мирова угода" за цими спорами. Газпром повинен заплатити нам за рішенням арбітражу $2,56 млрд. Плюс вже $75 млн відсотків", – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Нафтогаз тепер навіть вимагає компенсувати витрати за примусове стягнення.

Як повідомляв раніше Знай.ua, Україні не вдасться отримати компенсацію за рішенням Стокгольмського арбітражу від російського "Газпрому" – принаймні, у найближчому майбутньому. 

Так вважає політичний і економічний експерт Тарас Загородній. Він впевнений , що процес стягнення триватиме довго.

"Затягнутися це може дуже надовго, тому що у "Газпрома" достатньо ресурсів, щоб "заграти" цю тему дуже потужно. З огляду на корумпованість європейських чиновників і ресурси "Газпрому", вони можуть затягнути все це на дуже довгий час. Думаю, вони і в наступному році ще не заплатять. Вони будуть зараз торгуватися, пропонуючи зберегти транзит", - пояснив експерт.

Також Знай.ua писав про те, що Газпром в рамках тристоронніх консультацій у Берліні попросив у НАК "Нафтогаз України" припинити примусове стягнення з підприємства заборгованості в іноземних юрисдикціях. На даний момент ніхто не відміняв і не зупиняв рішення Стокгольмського арбітражу, в рамках якого Газпром залишився повинен Нафтогазу 2,56 млрд доларів у вигляді компенсації збитку від транзиту російського газу.