Нафтогаз послав Газпром на три літери

поділитись
Газпром повинен заплатити нам за рішенням арбітражу $2,56 млрд

Стало відомо, що Нафтогаз України вважає неможливим домовлятися про "мирову угоду" з російським Газпромом щодо двох справ, за якими остаточне рішення вже виніс Стокгольмський арбітраж.

Так заявив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"Як ми сказали Газпрому на тристоронній зустрічі, мирова угода за вже прийнятим арбітражем рішень не представляється можливим. Це навіть суперечить суті світових угод - треба було про них домовлятися до ухвалення остаточного рішення судом. А зараз вже пізно просити "мирова угода" за цими спорами. Газпром повинен заплатити нам за рішенням арбітражу $2,56 млрд. Плюс вже $75 млн відсотків", – написав Гриценко на своїй сторінці в Facebook.

Нафтогаз тепер навіть вимагає компенсувати витрати за примусове стягнення.

"І поки не отримаємо ці кошти, ми будемо продовжувати примусове стягнення, заарештовуючи активи Газпрому по всьому світу", - додав топ-менеджер українського держхолдингу.

Нафтогаз при цьому нагадує, що на сьогоднішній день з Газпромом ведуться нові арбітражні процеси, крім тих процесів, за якими остаточне рішення було прийнято. Сума компенсації, яку Нафтогаз вимагає від Газпрому за новим арбітражним процесам, вже перевищує $12 млрд.

Тому говорити про "мирову угоду" можливо тільки у нових справах, але аж ніяк не за "старим" рішенням. При цьому це не може затримувати тристоронні переговори щодо транзиту після 2019 року.

"Якщо Газпром хоче" мирову угоду "щодо цих нових арбітражних процесів, він може в позасудовому порядку сплатити нам цю компенсацію", – резюмував Вітренко.

Знай.uа нагадує, що президент РФ Володимир Путін раніше заявляв, що, в разі врегулювання спору між господарюючими суб'єктами в Стокгольском арбітражі, Росія збереже транзит газу.

Тим часом, комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко в Twitter заявив, що в разі, якщо ПАТ "Газпром" на виплатить НАК "Нафтогаз" $2,56 млрд, то європейське майно російської компанії буде продаватися на аукціонах.

Автор матеріалу: 
Катерина Санлитова
Теги: 
нафтогаз, газпром, росія
Зустріч між лідерами держав відбулась 18 серпня
0
0
00:03 21.08.2018
Команда "Батьківщини" є показовим прикладом п'ятої колони в Україні
0
0
20:16 20.08.2018
Той момент, коли обличчя красномовніші будь-яких заяв
0
0
19:51 20.08.2018
У Путіна кажуть, що обговорили з Ангелою Меркель країну, де пройде зустріч "нормандської четвірки"
0
0
16:04 20.08.2018
Найбільше австрійців обурив реверанс їх головного дипломата перед Путіним
0
0
15:51 20.08.2018