Стало відомо, що Нафтогаз України вважає неможливим домовлятися про "мирову угоду" з російським Газпромом щодо двох справ, за якими остаточне рішення вже виніс Стокгольмський арбітраж.

Так заявив головний комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко.

"Як ми сказали Газпрому на тристоронній зустрічі, мирова угода за вже прийнятим арбітражем рішень не представляється можливим. Це навіть суперечить суті світових угод - треба було про них домовлятися до ухвалення остаточного рішення судом. А зараз вже пізно просити "мирова угода" за цими спорами. Газпром повинен заплатити нам за рішенням арбітражу $2,56 млрд. Плюс вже $75 млн відсотків", – написав Гриценко на своїй сторінці в Facebook.

Нафтогаз тепер навіть вимагає компенсувати витрати за примусове стягнення.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч попід ручку з Григорієм Решетником втекла від фіналістів "Холостячки": "Найжаданіша мить"

Померла Ніна Ургант - бабуся Івана Урганта, народна артистка СРСР, яка зіграла в "Вулиці розбитих ліхтарів"

Злата Огнєвіч зняла ліфчик перед фіналом "Холостячки", щоб познайомити зі своїми "ріднулечками": "Так грайливо"

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Показати ще

"І поки не отримаємо ці кошти, ми будемо продовжувати примусове стягнення, заарештовуючи активи Газпрому по всьому світу", - додав топ-менеджер українського держхолдингу.

Нафтогаз при цьому нагадує, що на сьогоднішній день з Газпромом ведуться нові арбітражні процеси, крім тих процесів, за якими остаточне рішення було прийнято. Сума компенсації, яку Нафтогаз вимагає від Газпрому за новим арбітражним процесам, вже перевищує $12 млрд.

Тому говорити про "мирову угоду" можливо тільки у нових справах, але аж ніяк не за "старим" рішенням. При цьому це не може затримувати тристоронні переговори щодо транзиту після 2019 року.

"Якщо Газпром хоче" мирову угоду "щодо цих нових арбітражних процесів, він може в позасудовому порядку сплатити нам цю компенсацію", – резюмував Вітренко.

Знай.uа нагадує, що президент РФ Володимир Путін раніше заявляв, що, в разі врегулювання спору між господарюючими суб'єктами в Стокгольском арбітражі, Росія збереже транзит газу.

Тим часом, комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко в Twitter заявив, що в разі, якщо ПАТ "Газпром" на виплатить НАК "Нафтогаз" $2,56 млрд, то європейське майно російської компанії буде продаватися на аукціонах.