В Україні з 29 серпня вступає в дію нова норма закону про додаткові штрафи для тих, хто не платить аліменти.

Цю інформацію повідомили у прес-службі Міністерства юстиції України.

У повідомленні йдеться, що додаткові штрафи накладатимуться, якщо аліменти не сплачуються більше року.

"Ці штрафи будуть безпосередньо спрямовані дітям і є своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання ними коштів", – запевнили в Мін'юсті.

Більше того, у відомстві попередили: якщо у платника аліментів виникає заборгованість, загальна сума якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, то на нього накладуть штраф у розмірі 20% від заборгованої суми.

Також штраф зросте до 30%, якщо сума заборгованості в сукупному розмірі перевищує суму відповідних платежів за два роки.

У разі, якщо платник не сплачує аліментів протягом трьох років, то штраф становитиме 50% від суми боргу.

3 липня депутати Верховної Ради проголосували за закон про посилення відповідальності за несплату аліментів.

Нагадаємо, що минуло вже більше місяця з тих пір, як уряд схвалив нові правила виплати аліментів. Кілька засобів тиску на батьків, які не поспішають утримувати своїх дітей після розлучення, може і дієві, але навіть у такому, здавалося б, суворій законі знайшлися істотні мінуси.

Своїм баченням ситуації поділився В'ячеслав Головін. Він згадав кілька основних нововведень, які найбільше повинні лякати чоловіків - наприклад, заборона виїзду за кордон, і заборону на керування автомобілем, та залучення до виправних робіт.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", платників аліментів чекають зміни, пов'язані з процедурою виплат. Тепер з українців не будуть брати податки з сплати. Крім того, нововведення стосується не тільки платників грошей на дитину, але і тих, хто оплачує навчання.

Також портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в Україні досить популярним явищем стало ухилення від сплати податків, у зв'язку з чим було введено нові закон №8296.