До кінця липня в Україні мають ввести абонплату на опалення і газ, і жителі країни почнуть платити за тепло навіть спекотним літом.

Такі умови, зазначені в меморандумі МВФ, який кілька місяців тому підписав президент України Петро Порошенко, глава НБУ і члени уряду, пише "Сегодня".

"Ми будемо застосовувати тарифи на доставку газу і опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці", - йдеться у документі.

Це означає, що тариф поділять на дві складові: безпосередню вартість тепла + абонплата за утримування інфраструктури.

Відповідно, першу частину необхідно буде оплачувати лише в опалювальний сезон, а ось другу - цілий рік. Водночас, за рахунок двоставкового тарифу, взимку суми в платіжках мають дещо знизитися.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять В Україні готується революція у житловій сфері
Показати ще

Абонплата на опалення - не новинка для України. Такою системою вже користуються в Івано-Франківську, Мелітополі, Дніпрорудному, Львові та Вінниці. Її величина коливається від 20 до 100 гривень.

Що стосується абонплати на газ, то її планували ввести ще з 1 травня. Однак у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, розробили таку "чудову" методику розрахунку, що українцям, які використовують газ лише для приготування їжі, довелося би платити за набагато більші обсяги, ніж вони витрачають.

А ще на абонплату не поширювалася субсидія. Тоді у справу втрутився прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який постановив, що НКРЕКУ має встановити вартість кубометра не вище 6,8 гривні. Введення абонплати довелося призупинити.

Крім того, Кабінет міністрів наприкінці квітня прийняв постанову, згідно з якою до переліку комунальних послуг, які покриває субсидія, додали й абонплату за газ.

Для тих, хто не отримує допомогу від держави, вартість абонплати розраховуватиметься в залежності від лічильника та міської інфраструктури - в середньому 90 гривень.

"У підсумку ті, хто опалює будинок газом, виявляться у виграші, бо у них витрата газу 200-300 кубометрів на місяць, тобто економія на газі, що подешевів, перекриє введення абонплати", - зазначив директор енергопрограм Центру світової економіки та міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський .

Хоч би там як, а від введення абонплати вже, схоже, нікуди не дітися. Воно передбачене не лише меморандумом з МВФ, але й законом "Про ринок газу". Проте в НКРЕКУ заспокоюють - це нормальна європейська практика, що дозволяє отримати "якісні безпечні послуги з газопостачання".

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", у "Нафтогазі" спрогнозували ціни на газ після Стокгольмського суду.