В уже не зовсім секретній діяльності російської ПВК "Вагнер" з кожним днем додаються нові факти – приміром, нещодавно вдалося викрити низку авіаперевізників, причетних до рейсів у напрямку Сирії.

Сама фірма – сирійського походження, відправлення відбувається з аеропорту в Ростові-на-Дону, а от літаки виявилися з української пропискою.

За даними "Радіо свобода", ці компанії досі працюють попри антиросійські санкції від США. В ростовському аеропорту вночі можна зустріти десятки людей в камуфляжі, котрі чекають посадки цивільного літака. Всі вони – росіяни, за контрактом летять до Сирії.

За документами перевезенням бойовиків займається Cham Wings (Сирія), перебуває під санкціями два роки поспіль, але це не завадило за останні 14 місяців здійснити 51 рейс в напрямку з Дамаска і Латакії до російського Ростова-на-Дону і назад.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

Припускають, що ці особи цілком можуть бути причетні і до війни на Донбасі. Свого часу лайнери " Cham Wings" були у власності європейських та американських посередників, понад 80 із них брали в оренду українські авіакомпанії "Хорс "і "Дарт". Десятки разів вони прямували до Іраку, Ірану та Сирії.

​З 15 березня один з літаків "Дарт" знаходиться в реєстрі повітряних суден України, отримував навіть "подяку" від уряду.

Дивіться: Авіаперевізники з України заробляють на війні в Сирії?

Коли ініціатори розслідування завітали до офісу перевізника, там розповіли: нещодавно флот перейшов до компанії " Ейр Аланна", в касах "Жулян" підтверджують: за кілька місяців прийматимуть чартери. Офіс "Хорса" тимчасово закритий. Пізніше Мінфін влаштував перевірку цих фактів.

Відомо, що ще до скандалу з перекиданням у Сирію бойовиків "Вагнера", у вересні 2017 року, ці українські авіаперевізники потрапили під санкції Міністерства фінансів США за співпрацю з авіакомпаніями Ірану, які перевозили зброю і бійців Корпусу вартових Ісламської революції – з Ірану до Сирії. Але поки у зоні ризику лишаються й ті, хто далі працює за кордоном попри міжнародну заборону.

Прямі докази співпраці із "Вагнером" може дати тільки слідство, але іноземні ЗМІ неодноразово натякали на досить прозорі збіги в діяльності авіаперевізників.

Дивіться: Український чартер для російських бойовиків ПВК "Вагнер"?

Як повідомляв портал "Знай.ua", загинув журналіст, який першим розповів світу про смерть найманців з ПВК "Вагнер".