Продовольча пшениця останнім часом подорожчала на 20-25%, що призведе до зростання цін на хліб. Про це в коментарі "Обозревателю" розповів керівник кластеру "Полісся" компанії Ukrlandfarming Володимир Левківский. За словами аграрія, пшениця 2-го і 3-го класу вже суттєво піднялася в ціні. Одна з основних причин - рясні дощі на західній Україні.

"Якщо оцінювати ціну на ринку продовольчої пшениці, то зараз вона вже подорожчала на 20-25%. Коли торік пшениця 2-го або 3-го класу була 5,3-5,4 тис. грн за 1 тонну, то зараз вона 6,6 тис. грн", - пояснив Левківский.

При цьому говорити про подальше подорожчання поки ще рано, адже зараз все залежить від державного аграрного фонду.

"Подивимося, як буде розвиватися ситуація, зараз все залежить від державного аграрного фонду, від закупівель і тих обсягів, які будуть восени", - підкреслив аграрій.

Раніше повідомлялося, що хліб в Україні подорожчає на третину. Вартість звичайного батона може зрости на 3-5 грн. У середньому ціна на хліб зросте на 25-30%. Подорожчання хліба пов'язане з поганим цьогорічним урожаєм, що є загальносвітовою проблемою в 2018 році. Про це розповів директор компанії "Агро-Центр" Дмитро Соломчук.

"Хліб вже починає дорожчати, і він підніметься в ціні в найближчі два тижні. Мінімум подорожчання буде на 25-30%. Проблема поганого врожаю - загальносвітова. Погодні умови в Україні були складні, експортні ціни піднялися. Якщо взяти західну Україну, то урожай був маленьким, західна частина країни постраждала від рясного дощу. Плюс до всього, у нас за останній тиждень подорожчав газ на 1 тис. грн. Зараз для виробників він коштує 11 тис. грн", - вважає Соломчук.

Крім того, подорожчає до кінця літа і борошно. "Борошно за 2 тижні подорожчало, було 6,20 грн, зараз 7.50 грн. Найближчим часом може ще дорожчати, деякі виробники називають цифру 9.90 грн за кілограм", - пояснив Дмитро Соломчук.

Нагадаємо, експерт розповів, де в Україні найдоступніша молочка.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що український ринок заполонила дешева горілка.

Також "Знай.uа" писав, що алкоголь в Україні знову злетить у ціні.