В Україні вже восени на 30-35% можуть подорожчати хлібобулочні вироби, через неврожай прогнозують підвищення цін на борошно і зерно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє Liga.net.
Українські пекарі передрікають дефіцит якісного зерна для виробництва борошна. Всьому причиною негода: червнева посуха і липневі дощі. На даний момент якість пшениці не відповідає заявленим стандартам. Часті дощі також заважають зборам врожаю.
"У деяких областях йшов дощ цілий місяць, більше 30 днів ніхто не виходив в поле. Це більше, ніж період жнив", - заявив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич.
Великі сільгоспвиробники нарікають на те, що незважаючи на ранній старт збиральної кампанії завершити прибирання в липні аграріям не вдалося. "На заваді стала погода - майже три тижні на більшій території України тривали дощі. За цей період, за даними локальних метеостанцій, випало від 120 до 210 мм опадів, місцями зливового характеру, що становить майже третину річної норми опадів. Це призвело до затримки збору і суттєвого погіршення якості врожаю ", - повідомили в компанії Нібулон.
У той же час глава правління "Київхліба" Володимир Череда говорить, що ціна на зерно і борошно зростає щорічно, незалежно від врожаю.
Ситуація, що склалася, призведе до того, що ціни на хліб зростуть, відзначають експерти.
"Якщо раніше я давав прогнози, що хліб подорожчає за рік до наступних жнив на чверть, то з урахуванням нових коректив варто очікувати зростання цін на хліб до наступного врожаю на 30-35%", - стверджує Томич.
Череда пояснює: в собівартості хліба борошно складає 40%. Але, за словами голови правління Київхліба, говорити про те, як вплине ціна нового врожаю на вартість хлібобулочних поки рано. Поки що дані щодо врожаю і зростання вартості продукції попередні, точну картину того, що відбувається, пекарі зможуть сформувати в середині серпня, говорить Андрій Тищенко.
Нагадаємо, експерт розповів, де в Україні найдоступніша молочка.
Як повідомляв Знай.ua, активне анонсування підвищення мінімальної зарплати до 4100 гривень дасть українцям можливість купувати більше товарів, але рівень життя, як і раніше, буде нижчим, ніж з мінімалкою в січні 2017го, тобто півтора року тому.
Також Знай.ua писав, пасічники скаржаться на катастрофічне падіння цін на мед. Оптовики в середньому по Україні пропонують виробникам продавати продукцію по 27 гривень за кілограм.