Пасічники нарікають на катастрофічне падіння цін на мед. Оптовики в середньому по Україні пропонують виробникам продавати продукцію за 27 гривень за кілограм. Бджолярі кажуть, що продавати мед зараз просто збитково.

Про це повідомляє Аграрії разом.

Те, що ціни на мед нібито впали по всьому світу, неправда. За даними фіскальних органів з початку нинішнього року по травень було експортовано 15 тис. тонн меду при середній ціні $ 2,2 за кілограм.

Тому українські бджолярі вправі розраховувати хоча б на $ 1,5 за кілограм, а то й на $ 1,7. Адже торішніх перехідних запасів залишилося не багато, а нинішній збір меду прогнозують менше через численні отруєння бджіл і несприятливі погодні умови.

Популярні новини зараз
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Фахівці пропонують пасічникам не поспішати продавати товар і почекати осені, коли ціна на нього буде більш адекватною.

Більшість українців частіше не можуть собі дозволити те, чого хочеться. Натомість левова частка доходів іде на харчування, навчання дітей або, на жаль, лікування. Експерти склали рейтинг витрат української родини.

Про це йдеться у звіті державної статистики.

За офіційними підрахунками, в середньому українська сім'я витрачає на продукти харчування близько 40% доходів. А ось на розваги українці можуть собі дозволити витратити всього лише 3% сімейного бюджету. Так зазвичай, люди в нашій країні економлять на відпочинку, розвагах, рідше відвідують кінотеатри і відмовляють собі в задоволенні пообідати в кафе або ресторані.

Після продуктів найбільше видатків спрямовується на оплату комунальних послуг та транспорт.

Нагадаємо, з вересня очікується, що алкоголь подорожчає на 13%. Експерти називають причиною зростання мінімальної роздрібної ціни на спиртне.

Як повідомляв Знай.ua, перша половина року вдарила цінами по кишені українців. Так відомо, що молочний кошик українців подорожчав на 2%, тобто на 5,6 гривень.

Також Знай.ua писав, урожай овочів і фруктів в цьому році припав на 3 тижні вперед. Тепер, ті фрукти, які ми зазвичай очікували в серпні, можна буде спробувати вже в середині місяця липня.