Ціни на алкогольну продукцію в Україні з початку 2018 року прогнозовано виросли, проте ненабагато. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив експерт Олександр Дорошенко. За його даними, зростання вартості алкогольних напоїв сталося у межах 0,6-4%.

"Вітчизняне столове вино ємністю 0,75 л зросло за перші 4 місяці на 90 коп, або 1,5%. Його середня ціна – 59,3 грн. Пляшка вітчизняного пива 0,5 л подорожчала на 60 коп, або 4%, і коштує тепер 14,2 грн. Українська горілка 0,5 л додала в ціні 50 коп, або на 0,6%, і має середній цінник 81,8 грн", — зазначив він.

По акцизах на алкоголь Україна однією ногою вже в Європі, додав Дорошенко.

"Ми повинні були свої акцизи підняти до рівня мінімальної ставки ЄС. На сьогодні у нас це є по сухому вину і пиву. Горілка, інші міцні напої, кріплені та ігристі вина ще чекають свого часу. Можливо, уряд планує зробити це в наступному році. Але ситуація буде залежати від зменшення тіньового ринку горілки в цьому році в умовах стабільної ставки акцизу на цей напій", — зазначив експерт.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Нагадаємо, у вересні минулого року Кабмін переглянув мінімальні роздрібні ціни на алкоголь. Зроблено це було не вчасно, кажуть фахівці, адже такий перегляд повинен був відбутися ще на початку 2017 року, відразу після підняття акцизів на міцні напої.

Також нагадаємо, як пояснила голова ради директорів Beverage Trading Company Ольга Івушкіна, підвищення МРЦ на алкогольні вироби повинна відбуватися відразу, як тільки змінюється ціна спирту і ростуть акцизні ставки.

"А в нашому випадку виходить, що Кабмін сказав "А" і не сказав "Б". І тільки зараз з цього приводу починається дискусія. Ціни на алкоголь не можуть залишатися незмінними, коли зростають податкові відрахування. Якщо теоретично припустити, що після підвищення акцизів вартість алкоголю не змінюється, то виходить, що ці акцизи просто несплачені. Саме так і діють ділки сірого, тобто нелегального алкогольного ринку. Об'єктивно, не може ж вартість пляшки горілки залишатися незмінною в той час, як вартість спирту зросла орієнтовно на 20%", - зазначила вона.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Україна наздогнала Польщу за цінами на продукти