Директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Ірина Микичак заявила, що у Львівській області офіційно планується ввести платні пологи.

Про це повідомляє "Українська правда. Життя".

"Плануємо ввести в наших пологових будинках платні пологи – коли ти приходиш народжувати не до лікаря, який чергує, а до того, з яким домовився. Це повинно бути оплачено. Умовно 60% йде в якості гонорару лікаря і 40% – лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає в неробочий час і надає допомогу, все юридично правильно, і лікарня з цього отримає позабюджетні кошти", - говорить Микитчак.

Крім того, вона переконана, що пологи за домовленістю відбуваються скрізь. А найбільша їхня проблема – відповідальності, яку в разі надзвичайної ситуації не несе лікар, який приймав пологи, а черговий медперсонал.

Популярні новини зараз
До України підбираються морози: коли й де чекати серйозного похолодання, прогноз на 30 листопада Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень Українцям можуть зупинити виплату пенсій: у ПФУ розповіли, хто ризикує залишитись без грошей ПриватБанк попередив власників кредитних карток про зміни: набули чинності нові умови
Показати ще

"У нас зараз лікарі приїжджають на домовлені пологи, отримують ту чи іншу суму в кишеню. Але найбільша біда в тому, що відповідальним за пацієнта є черговий персонал, а не той лікар, який прийшов за домовленістю. Треба виводити це з тіні, повинно бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну в свій неробочий час", - зазначила Микитчак.

Спочатку офіційну плату за пологи планують ввести в перинатальному центрі, який нібито повинен відкритися в березні. Далі – в обласній лікарні, а потім – по районам області.

Вартість пологів поки не підрахували, однак Микичак переконує, що це не буде захмарна ціна.

"Ми порахуємо, скільки в середньому коштують пологи, зараз для цього є методика, яку затвердив Кабмін, і після того встановимо суму. Ніхто не буде ставити захмарну ціну. Кілька років тому ми вважали, що обласній лікарні одні пологи – з урахуванням медикаментів, комуналки, живлення – коштують приблизно 4 тисячі гривень", - додала чиновник.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в США трансгендер на ім'я Кейсі Салліван став першим чоловіком, який народив, будучи жінкою, а після зважився на пологи ще раз, але вже змінивши стать.