Український президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект, у якому пропонує автоматично, без суду, списувати з рахунків громадян заборгованість в розмірі до 160 тисяч гривень.

Мова йде про списання заборгованості із зарплати, комуналки і телекомунікаційних послуг.

У свою чергу парламент має терміново схвалити його, оскільки проект лідер країни позначив як невідкладний, передає glavnovosti.com.

У пояснювальній записці до законопроекту "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу про адміністративні судочинства України та інших законодавчих актів" повідомляється, що в господарському та цивільному судочинстві буде впроваджена можливість зняття незаперечної заборгованості.

Відповідно до закону, людина, яка має право вимагати беззаперечний грошовий борг, може звернутися в суд із заявою і попросити стягнути з боржника конкретну суму.

Популярні новини зараз

З ким проводить час Святослав Вакарчук з "Океан Ельзи" після розставання з Лялею: помічники артиста все пояснили

Співачка Slavia показала Дзідзьо, кого він втратив: коротка спідниця і ноги від вух

Закоханий Дантес розтанув перед Дорофєєвою в міні-бікіні: "Рецепт кайфового дня"

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Показати ще

Заяву пропонують розглядати без виклику заявника та боржника, а також без проведення судового засідання. Таким чином може бути стягнуто заборгованість за письмовими договорами, розмір якої не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 травня 2017 року він встановлений на рівні 1624 грн, в грудні планується його підвищення до 1700 грн.

Боржник протягом 20 днів має право на оскарження рішення. Йому треба буде подати заяву про скасування судового наказу. Якщо він не скористається таким правом, рішення вступає в законну силу, а якщо подає заяву - скасовується.

Автор законопроекту пропонує вести таке виробництво в електронній формі.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", українці заборгували за комунальні послуги 25,5 млрд. грн.