Влада ухвалила нову редакцію закону про "Житлово-комунальні послуги". Зміни в документі піднесуть українцям чимало неприємних сюрпризів. Зокрема зміни стосуються тарифів, штрафів та оплати за комуналку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПослуги водопостачання
Закон передбачає, що комунальні послуги повинні надаватися безперебійно. Гарячу та холодну воду люди мають отримувати постійно, винятком може бути лише відключення у зв’язку з профілактикою та ремонтом, і при цьому мешканців повинні попереджати про зміни заздалегідь.
Крім того, закон пояснює, які вимоги ставлять постачальникам ЖКГ. Громадянам нагадують, якщо з кранів тече не дуже гаряча вода, то за неї можна платити менше.
Якщо температура води від 50 до 75 градусів, у такому випадку плата 100%. Якщо у межах 45-49 градусів, то платити варто 90% від тарифу, якщо термометр показує 40-44 градуси – з вас не можуть вимагати оплату більше 70%, а якщо вода менше 40 градусів за Цельсієм, то така вартість повинна дорівнювати вартості холодної.
Проте температура води визначається при вході до будинку, чим вище по трубах вода піднімається, тим меншою може бути температура. При цьому закон говорить, що утеплювати труби мають самі мешканці.
Тепло у квартирах
Щодо опалення, то температура у житловому приміщенні не повинна опускатися нижче 18 градусів. Якщо температура нижче цього показника, українці мають право платити на 5% менше, причому цей відсоток мінус за кожен градус у приміщенні.
Платити за опалення не варто, якщо стовпчик термометра не піднімається вище 12 градусів.
Проте, якщо у квартирі старі вікна, які пропускають холод, то вимагати від поставника послуг перерахувати платіжки ви не можете.
Варто відзначити, що за стан комунікацій у будинку відповідають самі мешканці. Якщо протікає дах чи тече труба, то мешканці повинні самостійно зайнятися ремонтом.
Борги та пеня
Пеня за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ нараховуватиметься уже наступного 2018 року. Її розмір складе 0,1 % на день від суми боргу. При цьому загальна сума пені не має перевищувати суми заборгованості у платіжці.
Щодо отримувачів субсидій, знижку можуть не продовжувати в разі, якщо господар не сплатив комуналку за два місяці. А от оформити субсидію можна, навіть якщо у вас є заборгованість. В такому разі до нарахування соціальної знижки на ЖКГ громадяни мають погасити борги.
Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", держава зекономила на працюючих пенсіонерах понад три мільярди гривень.