Сьогодні, 16 травня, російські спецслужби наклали арешт на українське риболовецьке судно ЯМК-0041, затримане напередодні в Чорному морі.

ФСБ виправдовує відкрите кримінальне провадження тим, що нібито порушено "заборону на вилов камбали на шельфі".

Арешт судна: подробиці

Як заявляють співробітники місцевих спецслужб, наших моряків затримали нібито у виключній економічній зоні Росії. Вони поставили сіті для вилову камбали-калкан:

"Вилов цієї риби з середини квітня до середини червня в акваторії Чорного моря заборонено повсюдно на всій території континентального шельфу. Стосовно капітана судна, громадянина України Новицького В.В., порушено кримінальну справу про браконьєрство. На судно накладено арешт ", - йдеться у повідомленні.

Популярні новини зараз

Погіршення після поліпшення - доктор Комаровський пояснив, що робити: "Мозок стерилізують"

Ольга Сумська підказала, як урізноманітнити сніданок для всієї родини: всього два інгредієнти

Володимир Зеленський звернувся до воїнів ЗСУ, особисто прибувши на Донбас: "Кожного"

"Остапчук псує всю картину": Дзідзьо з Поляковою показали закулісся шоу "Маска"

Показати ще

Затримання ЯМК-0041

Згодом стало відомо, що у наших співвітчизників нібито вилучили і випустили в море 161 камбалу, чотири трав'яних краби і три чорноморські акули катран. При цьому в мережах загинули 46 морських свиней, 17 камбал і два катрани.

Слід відзначити, 4 травня російський сторожовий корабель Аметист затримав у Чорному морі українське судно ЯМК-0041, яке нібито вело незаконний вилов камбали. Стверджувалося, що п'ятьох українців затримали "у винятковій економічній зоні Росії" неподалік від кримського мису Тарханкут.

Дивіться: ФСБ затримала українське рибальське судно з 5 членами екіпажу

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Феодосії (Крим) на військово-морському полігоні Росія почала випробовування новітнього безпілотного робототехнічного комплексу "Клавесин-2". Апарату вже присвоїли офіційний військовий індекс 2Р52 – тобто, мова йде про високу ступінь готовності до прийняття на озброєння. Як відомо, у випробуваннях підводного робототехнічного комплексу 2Р52 бере участь спеціальне опитове судно проекту 20360ОС Віктор Чероков. У 2007 році АНПА "Клавесин-1Р" використовувався з борта атомного криголама "Росія" в полярної експедиції "Арктика-2007", і завершив Державні випробування в 2008 році.