В Ірпінському регіоні Київської області зафіксовано 11 випадків захворювання на вітрянку і на кір. Про це повідомляється в Київській обласній державній адміністрації.

"В медичний заклад КЗ "Ірпінська Центральна міська лікарня" за медичною допомогою звернулися шестеро військовослужбовців з вітрянкою і ще п'ятеро з підозрою на кір. Серед хворих є одна жінка, з терміном 36 тижнів вагітності", – сказано в повідомленні.

В ОДА наголосили, що всі хворі перебувають в інфекційному відділенні Ірпінської лікарні.

"У зв'язку з цим Департаментом охорони здоров'я КОДУ був скликаний оперативний штаб з ліквідації захворювань на кір та вітряну віспу, яким був розроблений відповідний план заходів. Головному лікарю Ірпінської центральної міської лікарні доручено на місці, де зафіксовано спалах, контролювати епідситуації серед військових, цивільного населення, в тому числі і дітей", – зазначено в повідомленні.

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким
Показати ще

Крім того, здійснюється перевірка стану щеплень госпіталізованих. Взято під контроль забезпечення щеплення вакцинами КПК дітей до 18 років, які могли контактувати з хворими.

"Оперативним штабом рекомендовано посилити інформаційно-просвітницьку роботу з профілактики кору серед населення через засоби масової інформації, в тому числі, і веб-ресурси Ірпінського міськвиконкому", – зазначили в Київській ОДА.

Також в адміністрації нагадуємо, що ліків від кору не існує, єдиним надійним методом профілактики захворювання є вакцинація.

"Morbillivirus - вірус кору - надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при вдиханні найдрібніших крапель слизу, що потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина покинула приміщення", – йдеться в повідомленні.

У Київській ОДА попросили у разі контакту з хворим на кір негайно звернутися до лікаря.

"Якщо дитина контактувала з хворим на кір, він повинен отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну", – підсумували в адміністрації.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа"з початку року на кір в Україні захворіли майже 6,5 тис. осіб. Експерти МОЗ заявляють, що ситуація із захворюваністю на кір в Україні стабілізувалася.