Художник Олександр Ройтбурд, робота якого потрапила на виставку українського медіаарту в Москві, заявив, що, незважаючи на наявність своїх творів, не є учасником заходу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТематика виставки позиціонується як "примирення". Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
За словами художника, Яніна Пруденко зробила українську ретроспективу з матеріалами свого медіаархіву, і він не заперечував, передаючи роботи, використання їх у будь-якому контексті.
"Але якби мене запросили брати участь в цій виставці, я б відмовився", – підкреслив він.
Причина полягає в тому, що організатор заходу Олексій Шульгін позиціонує виставку як пошук шляхів примирення "в такий непростий момент у відносинах між двома країнами".
Ройтбурд додав, що добре розуміє наміри Шульгіна, якому хочеться продемонструвати симпатії до України, що вже самим по собі є актом громадянської мужності, проте особисто не бажає, аби його ім’я значилося серед учасників саме цього разу.
"Я міг би брати участь у Росії у виставці солідарності, у виставці протесту. навіть в абсолютно безідейно-комерційному проекті, але не в примирливому. Будь-який жест примирення я вважаю маніпулятивною технологією ФСБ", – наголосив він.
При цьому художник підкреслив, що не розриває відносини з тими росіянами, які "зберегли совість порядність і ясність розуму серед тотального божевілля" і навіть ще більше їх за це поважає. Він подякував організаторам за розуміння його позиції.
У свою чергу Шульгін відповів Ройтбурду в коментарі під публікацією, що дуже радий бачити роботу українського художника у Москві, і що не вважає виставку примирливою.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", користувачів обурило порівняння заборони російських соцмереж із депортацією.