3-річна Ніка Стрілецька з Дніпра поки що не вміє рахувати та навіть говорити, але поціновувачі живопису стають у чергу, щоб придбати її абстракцію. Маленька художниця працює жваво та видає по полотну щодня. Про талановиту малечу Ніку вже не одноразово знімали сюжет. Адже таке не може не дивувати.

Юна художниця малює у власне задоволення і про гроші не думає, однак вартість її картин уже оцінюється сотнями умовних одиниць. Усе почалося з того, що мама-художниця на кілька хвилин лишила без нагляду своє полотно, фарби та 9-місячну дитину. "Фарби були на підлозі, полотно було на підлозі. Вона привстала і давай розмазувати по холсту. Можна сказати, що вона з картиною пішла", - каже мати Тетяна Охріменко.

Сюрпризом це стало і для тата. "Стоїть маленька дитина – можна сказати, у фарбі загубилася", - розповів Олексій Стрілецький.

Популярні новини зараз

Українка мало не купила сир "зі знижкою" за 350 грн: свіжий коштував 200

Прогноз погоди на тиждень від синоптика Наталії Діденко: в яких областях почнеться справжня морозна зима

Тіна Кароль мовчазно "знищила" самовпевнену Олю Полякову на конкурсі: "Вічно кричить"

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще

Перша творча уніформа Ніки – тепер родинна реліквія. Картини батьки називають абстракціями, та зауважують, що мала погано говорить, натомість висловлюється через мистецтво.

Одного разу мама віддала картини дитини на виставку та була здивована тим, що на них з’явилися покупці. "Художники більш досвідчені порадили 200 доларів. І якось так вийшло, що роботи продалися", - кажуть батьки.

Тепер ім’я дівчинки є у книзі національних рекордів, як наймолодшої авторки персональної виставки.

У мами маленького таланту за все життя таких було п’ять, а в доньки вже є дві.

"Я тільки в 7 років намагалася намалювати те, що Ніка вже малює", - зізнається Тетяна.

Вона підкреслила, що в жодному разі не втручається у процес творчості дитини, лише забезпечує фарбами, мольбертами та іншим необхідним матеріалом.

Анатолій Панкевич, експерт з мистецтва схвально відгукнувся про картини Ніки Стрілецької.

"Клас. Сучасна робота, сучасне мистецтво, неоекспресіонізм", - прокоментував він і додав, що виклав би за кожну роботу 200-250 доларів. Експерт був здивований, коли почув про вік художниці та висловив думку, що інші особи автору квартини у творчості не допомагали.

Щоби виставити роботи доньки на міжнародному конкурсі в Чехії Тетяна прибрехала зайвий рік до віку дитини – за умовами, мінімальна межа участі становить 4 роки. Поки ж дитина малює картини для харківського замовника – в цьому місті відкривається постійна експозиція художниці-абстракціоністки Ніки Стрілецької.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Львів’янин Юрій Краєвський четвертий рік поспіль дивує сусідів своєю творчістю і непосидючістю. 80-річний чоловік розмалював частину фасаду багатоповерхівки і облагородив прибудинкову територію, створивши там атмосферу древнього Львова.