В наступному році деяких українських студентів чекають значні зміни. Для студентів медичних вузів встановлять нові правила адміністрування та фінансування іспитів. Про це у своїй статті повідомили заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський і віце-президент Київської школи економіки, радник міністра охорони здоров'я Інна Совсун.

Одне з головних змін стосуватиметься іспитів. Так, починаючи з 2019 року, студенти-медики зможуть кожний іспит перескладати лише один раз і за власні гроші.

Автори зазначають, що разом з тим потрібно отримати мінімальний прохідний бал по кожному з компонентів іспиту.

Популярні новини зараз

Українець прославився у всьому світі завдяки ажурним яйцям: "Волинський Фаберже"

Катерину Кухар не пустив на пляж небезпечний здоровань: "Немає місця"

Традиційна паска на Великдень-2021: рецепт, яким користувалися наші бабусі

Нещастя наздогнало дружину Віктора Павлика на останніх місяцях вагітності: "Ще гірше"

Показати ще

Якщо ж студент не зможе здати іспит з другої спроби, то його автоматично відрахують з університету.

При цьому майбутні українські лікарі будуть знати міжнародну мова сучасної науки, а стимулом до цього повинна стати обов'язковий тест з англійської мови.

Також для студентів-медиків планують ввести практичну частину іспиту — OSCE. В її рамках викладачі будуть перевіряти навички студента, його вміння проводити медичні маніпуляції, спілкуватися з пацієнтом. Дане нововведення має допомогти визначити практичну і психологічну готовність майбутнього лікаря допомагати людям, застосовуючи отримані теоретичні знання.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", скандально відомого ректора столичного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову повернули на посаду через кілька тижнів після відсторонення.

Таке рішення у понеділок, 23 квітня, ухвалив Печерський районний суд міста Києва. Згідно з постановою, Амосовій покладається повернутися до роботи, а дні, які вона була не у керма, оплатити, оскільки це "вимушений прогул".

Також суд постановив заборонити Міністерству охорони здоров'я оголошувати конкурс на заміщення посади ректора.

Нагадаємо, в Україні більше немає поняття "вищі навчальні заклади", це відповідає змісту закону "Про освіту". Тепер будемо використовувати термін "заклад вищої освіти".