Синоптики попереджають, кілька днів будуть бушувати зливи, шквальний вітер і навіть град. Так, найближчі п'ять днів в Україні буде господарювати активний північний циклон, який принесе град, зливи, грози та шквальний вітер. Так що з поїздкою на море поки що краще почекати, під старими порохнявими деревами теж ходити не варто.

"В місцях проходження сильних злив можливе формування значного місцевого і схильного стоку, в горах загроза утворення сілей. Тому тим, хто відпочиває в Карпатах, особливо подорожує по горах, слід бути уважними та обережними", - інформує ДСНС України.

Несолодко доведеться метеозалежним людям. Медики попереджають, що зливи з грозами можуть вплинути на артеріальний тиск, викликати головний біль і сонливість.

Що робити, якщо гроза?

Якщо в другій половині дня на небі з'явилися темні у вигляді гірських хребтів з вершинами-ковадлами хмари, з'явилася задуха, затихла природа – значить, наближається гроза. Причому, чим вище температура повітря, тим вона сильніше. У блискавки є свої "улюблені" місця, куди вона найчастіше потрапляє. Це високе, окреме дерево, стіг сіна, висотна будівля, вершина гори. В лісі блискавка часто вражає дуб, сосну, ялину, рідше березу, клен. Блискавка б'є завжди несподівано, може спричинити пожежу, вибух. Головне - знати, як поводитися, щоб не стати її жертвою.

Не виходьте з дому, закрийте вікна, двері, подбайте, щоб не було протягу, який може залучити кульову блискавку;

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

комп'ютери та телевізори відключіть від мережі, не користуйтеся електроприладами та особливо телефоном;

якщо немає можливості сховатися в будівлі, не треба ховатися у невеликих сараях і під одинокими деревами;

не стійте на підвищеннях і відкритих незахищених місцях, поблизу металевих або сітчастих огорож, великих металевих об'єктів, вологих стін, заземлення блискавковідводу;

якщо укриття немає, просто ляжте на землю;

у лісі необхідно сховатися на низькорослій ділянці;

під час грози не можна перебувати на воді та біля води, купатися, ловити рибу;

під час грози не займайтеся спортом на відкритому повітрі, не бігайте - піт і швидкий рух притягує блискавку;

якщо ви захоплені грозою на велосипеді або мотоциклі, припиніть рух і перечекайте грозу на відстані приблизно 30 м від них;

з автомобіля виходити не потрібно, просто зупиніться, закрийте вікна і опустіть автомобільну антену.

Як повідомляв портал "Знай.uа", на територію Західної України обрушилися сильні зливи і грози зі шквальним вітром і великим градом. Так, після того, як град випав на Закарпатті, справжня буря почалася у Львівській області.