Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким День працівника прикордонної служби переноситься на 30 квітня.

Про це глава держави заявив під час виступу з нагоди святкування столітньої річниці з моменту початку роботи українських прикордонників.

"Я прийняв рішення про зміну дати відзначення професійного свята прикордонників. Підписав указ про встановлення Дня прикордонника 30 квітня в честь сторіччя нашої прикордонної служби", - заявив він.

Президент додав, що це свято має стати співзвучним з "реальними історичними подіями саме в Україні".

"А сучасна Україна є історичною наступницею УНР і Гетьманської Держави", - додав глава держави.

Популярні новини зараз

Погіршення після поліпшення - доктор Комаровський пояснив, що робити: "Мозок стерилізують"

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

Наталія Могилевська показала обличчя без фотошопу і заплутала навіть відданих шанувальників

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

Показати ще


18 квітня під час засідання Кабінет міністрів ухвалив законопроект президента про перенесення Дня прикордонника з урахуванням пропозицій Міністерства внутрішніх справ. Так, згідно з документом, пропонувалося відзначати День прикордонника в Україні щороку 6 травня. Варто відзначити, що раніше День прикордонника святкували 28 травня (28 травня 1918 року було засновано Прикордонна охорона СРСР).

Крім цього, в Держприкордонслужбі повідомляли, що серед варіантів обговорювалося кілька дат, зокрема і 30 квітня.

"Саме в цей день 100 років тому українські війська в результаті кривавих, але переможних боїв з більшовицькою Росією, вийшли на кордони України і встановили на них державні символи", - йдеться в повідомленні прес-служби прикордонників.

Виступ Петра Порошенка

Відзначення сторіччя прикордонної служби в Україні

Posted by Петро Порошенко on Friday, 27 April 2018


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в уряді вирішили перенести відразу 4 державних свята.

Ми також писали про те, що Національний банк України (НБУ) оприлюднив регламент роботи системи електронних платежів НБУ та банківської системи України в зв'язку з травневими святами. Так, відзначається, що всього в кінці поточного - початку наступного місяця буде чотири офіційних вихідних. Наступного тижня банки не працюватимуть 30 квітня і 1 травня. За понеділка 30 квітня банки будуть відпрацьовувати в суботу, 5 травня.