В Україні узаконили трансплантацію органів: як це буде

поділитись
Тепер при кожному закладі охорони здоров'я (акредитованому міністерством) з'являться спеціалізовані об'єднання трансплантології, а також введуть обов'язкове функціонування в цих закладах етичних комітетів

В Україні офіційно дозволили проводити трансплантацію органів, але тільки за згодою донора.

Відповідний законопроект глава України Петро Порошенко підписав у вівторок, 19 червня, його опубліковано на сайті Верховної Ради.

Відтепер після того, коли людина дала письмову згоду на те, щоб її органи могли використовувати для пересадки, їй видають карту потенційного донора, а інформацію про неї вносять в Єдину державну інформаційну систему трансплантації. Документ повністю конфіденційний.

Інформаційна система плануються складати з наступних реєстрів:

  • волевиявлення щодо посмертного донорства;
  • "Довірених" осіб, які згодні на посмертне донорство тих, кого вони представляють;
  • анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та / або виготовлення біоімплантатів;
  • живих донорів;
  • живих донорів гемопоетичних стовбурових клітин;
  • реципієнтів;
  • людей з трансплантованою анатомічним матеріалом;
  • медустанов, уповноважених на трансплантірованіе;
  • транспланто-координаторів.

Крім цього, пропонується передбачити, що дозвіл на трансплантацію потенційний донор може відкликати.

Також тепер при кожному закладі охорони здоров'я (акредитованому міністерством) з'являться спеціалізовані об'єднання трансплантології, а також введуть обов'язкове функціонування в цих закладах етичних комітетів.

Закон передбачає "презумпцію незгоди" і визначає ряд категорій населення, у яких не можна вилучати органи ні за яких обставин - це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи, які загинули під час бойових дій або від насильницької смерті.

Люди, які за життя надали свої анатомічні матеріали одному з родичів, мають право на підтримку держави: безкоштовне медобстеження, медичну допомогу в разі хвороб або погіршення здоров'я (якщо це пов'язано з донорством).

Донору після операції по вилученню органу надаються 3 дні оплачуваної відпустки (їх можна об'єднати з плановою відпусткою), а також відшкодовуються збитки з урахуванням додаткових витрат на лікування, посилене харчування тощо.

У свою чергу порушення встановленого законом порядку трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини і тварини буде каратися штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або позбавленням волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати посади та займатися відповідною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

У той же час вилучення органів у людини шляхом примушування або обману з метою трансплантації каратиметься позбавленням волі до 5 років. За ті самі дії, вчинені щодо особи в безпорадному стані або в матеріальній чи іншій залежності, пропонується карати позбавленням волі на термін від 5 до 7 років.

Крім цього, законом передбачається, що за незаконну торгівлю органами та іншими анатомічними матеріалами каратимуть позбавленням волі на строк 5 років.

Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або участь в транснаціональних організаціях, які займаються такою діяльністю, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

В Україні узаконили трансплантацію органів

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Раду з позначкою "невідкладно" внесли законопроект про антикорупційне суді.

Автор матеріалу: 
София Милевская
Теги: 
органи, трансплантація, Порошенко, Україна
Вибір редакції, Суспільство
22.07.2018
Динамівці відкрили рахунок на 18-й хвилині
0
0
01:46 22.07.2018
Усик став переможцем Всесвітньої боксерської суперсерії
0
0
01:20 22.07.2018
Львів сколихне визначна музична подія
0
0
00:52 22.07.2018
В патрульні групи увійдуть працівники Національної поліції і військовослужбовці Національної гвардії України
0
0
23:23 21.07.2018