18 червня, призупинено аналогову трансляцію телеканалу "UA:Перший" через передавачі у містах Київ, Одеса, Дніпро, Вінниця, Тернопіль, Чернігів, Білопілля, Ізюм та Ковель, як повідомляє прес-служба Національного суспільного телебачення України.

За її даними, аналогове мовлення припин концерном РРТ (радіомовлення, радіозв'язку та телебачення) через несплату за трансляції зі сторони ПАТ "НСТУ".

"З квітня 2018 року грошей на оплату трансляції в бюджеті, виділеному Верховної Радою Суспільному, не передбачено зовсім. Це призвело до появи заборгованості перед РРТ у 75,12 млн грн", - наголошують телевізійники.

Канал жалуется, що з державного бюджету на його фінансування вділено вдвічі менше грошей, ніж того вимагає закон про суспільне телебачення і радіомовлення України.

"Концерн РРТ поінформував НСТУ, що призупинення аналогової трансляції UA:Перший відбуватиметься щоденно з 6:00 ранку до 18:00 вечора й триватиме до моменту погашення боргу", - розповідають в НСТУ.

Популярні новини зараз

Наталія Могилевська після дієти ошелешила стрункою фігурою в костюмі: "Боже, шикарна"

Лариса Ніцой "викрила" школярів по всій Україні, картина плачевна: "Ненормальна ситуація"

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Як обрати телевізор?

Показати ще

Там порадили до відновлення аналогового мовлення дивитися "UA:Перший" в цифровому форматі DVB-T2, а також у кабельних телемережах та в інтернеті на офіційному сайті НСТУ.

"Знай.uа" також нагадує, що не так давно активісти прийшли до телеканалу Інтер і заклеїли всю агітацію, яка була на вікнах і лайтбоксах "Інтера".

"Акція виявилася короткою, але вдалою. Нагадали всім, що "Інтер" — це проросійський канал, який систематично займається російською пропагандою. Трансляція Чемпіонату світу з футболу в РФ — ще одна спроба поширити ідеї "російського світу" серед українців. Тому #boycottworldcup2018!" — написали "Національні дружини" в Facebook.

Голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія зазначив, що без оплати боргів перед Європейським союзом мовників за показ чемпіонату світу з футболу в РФ могли виникнути складнощі з телетрансляціями з Катару, де повинен пройти наступний футбольний чемпіонат.