У Міністерстві екології та природних ресурсів України представили на громадське обговорення законопроект про ратифікацію Україною Мінаматської конвенції, яка забороняє використання товарів з ртуттю.

"Зараз документи на ратифікацію знаходяться на внутрішньому урядовому погодженні. Сподіваємося на підтримку громадськості для того, щоб якомога швидше ратифікувати документ", - пояснив заступник глави Мінекології Микола Кузьо.

Чиновники відзначають, що цією ініціативою хочуть знизити ризики для екології країни і здоров'я українців. У свою чергу директор департаменту екобезпеки Мінекології Сергій Лук'янчук каже, що в разі прийняття законопроекту заборона не буде миттєвою.

"Буде розроблено план впровадження Конвенції, і будемо поступово виводити з обороту все те, що потрапляє під заборону, тим більше що ми вже спостерігаємо тенденцію переходу, наприклад, з люмінесцентних ламп (їх виробництво супроводжується викидами ртуті в атмосферу) на діодні. Останні вже виробляють в Україні, вони недорогі і вигідні в експлуатації. А обсяг імпорту люмінесцентних ламп — 10% від загальної кількості. Набагато рідше використовуються ртутні термометри", - говорить він.

Популярні новини зараз
"Судний день" буде вже у серпні 2024 року: що значить дата "трьох вісімок" і як її пережити Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Крім того, вилучати з продажу та у приватних споживачів ртутні прилади не будуть. Варто відзначити, що під вето потраплять також зубні пломби, косметика і цемент, при виробництві яких використовується ртуть. Всього ж Мінаматську конвенцію починаючи з 2013 року підписали близько 130 країн, 94 з них — вже ратифікували її.

Раніше повідомлялося, що в Україні заборонять частину маршруток. З-за масових смертельних ДТП за участю маршруток в Міністерстві інфраструктури вирішили посилити контроль за ринком автобусних пасажирських перевезень. Після того, як за один день, 20 липня, в Україні сталося одразу дві великі смертельні аварії за участю маршрутних автобусів у Міністерстві інфраструктури зібрали нараду.

Нагадаємо, Альфа Банку заборонять працювати в Україні, а зі Святаша знімуть депутатську недоторканність.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Росії обмежать кількість дітей в сім'ї.

Також "Знай.uа" писав, що нові "покращення" підняли хвилю гніву в Україні.