Днями Міністерство охорони здоров'я звітувало, що 783 людини протягом останнього тижня захворіли на кір, одне немовля померло, але це на 10% менше, ніж було раніше. Чи можна сказати насправді, що страшний недуг нарешті потроху відступає?

На цьому добре знається координатор пульмонологічної служби, кандидат медичних наук, доктор клініки Into-Sana Ірина Кричинська. В ефірі "Знай.ua" експерт запевнила: стверджувати про послаблення епідемії зараз ще дуже зарано.

"Безумовно, не можна. Якщо порівнювати цифри 2018-го і 2016-го, то ми бачимо, що захворюваність на кір зросла більше, ніж у 70 разів. Ці 5% поки ніякої значимості не мають. Ми не поодинокі в цьому. Наприклад, в Ірландії зараз також спостерігається різкий спалах епідемії. Пов'язано як з особливостями самого вірусу, який час від часу "піднімає голову", так із тим, що у нас проблеми із вакцинацією дітей та дорослих", - пояснила вона.

Загрозу, за словами Кричинської, перебільшити складно: контактуючи із носієм вірусу, не підхопити його самому практично неможливо. Тому у зоні ризику опиняються батьки, діти яких могли заразитися у садочку, чи у школі. Цілі родини кинулися шукати вихід у ситуації за кордоном:

Популярні новини зараз
РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

"Існує таке поняття, як "вакцинаційний туризм", коли люди спеціально їдуть до Польщі, Угорщини для того, щоб отримати всі вакцини, які необхідні згідно із графіком щеплень".

Втім, якщо з дітьми ще щось зрозуміло, то у дорослих часто спостерігається цілковита необізнаність у цьому питанні. Батьків можна поділити на дві групи –ті, що хоч якось цікавляться альтернативними варіантами, і ті, котрі байдуже ставляться до власного здоров'я.

Нерідко просто бояться негативних наслідків, адже кожен організм реагує по-різному на щеплення. Підстав цьому, запевняє Кричинська, не так багато. У крайньому разі можна звернутися до спеціальної служби підтримки і дізнатися всі "за" і "проти" такого методу, або ж пройти попереднє медичне обстеження у лікаря.

Дивіться: Ірина Кричинська - Епідемія кору в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", за даними щорічного звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я, протягом 2017-го у Європі рівень захворюваності на кір зріс у чотири рази: цей показник є рекордним в порівнянні з попередніми роками. Серед країн, де заражених найбільше, опинилася й Україна.