Днями Міністерство охорони здоров'я звітувало, що 783 людини протягом останнього тижня захворіли на кір, одне немовля померло, але це на 10% менше, ніж було раніше. Чи можна сказати насправді, що страшний недуг нарешті потроху відступає?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа цьому добре знається координатор пульмонологічної служби, кандидат медичних наук, доктор клініки Into-Sana Ірина Кричинська. В ефірі "Знай.ua" експерт запевнила: стверджувати про послаблення епідемії зараз ще дуже зарано.
"Безумовно, не можна. Якщо порівнювати цифри 2018-го і 2016-го, то ми бачимо, що захворюваність на кір зросла більше, ніж у 70 разів. Ці 5% поки ніякої значимості не мають. Ми не поодинокі в цьому. Наприклад, в Ірландії зараз також спостерігається різкий спалах епідемії. Пов'язано як з особливостями самого вірусу, який час від часу "піднімає голову", так із тим, що у нас проблеми із вакцинацією дітей та дорослих", - пояснила вона.
Загрозу, за словами Кричинської, перебільшити складно: контактуючи із носієм вірусу, не підхопити його самому практично неможливо. Тому у зоні ризику опиняються батьки, діти яких могли заразитися у садочку, чи у школі. Цілі родини кинулися шукати вихід у ситуації за кордоном:
"Існує таке поняття, як "вакцинаційний туризм", коли люди спеціально їдуть до Польщі, Угорщини для того, щоб отримати всі вакцини, які необхідні згідно із графіком щеплень".
Втім, якщо з дітьми ще щось зрозуміло, то у дорослих часто спостерігається цілковита необізнаність у цьому питанні. Батьків можна поділити на дві групи –ті, що хоч якось цікавляться альтернативними варіантами, і ті, котрі байдуже ставляться до власного здоров'я.
Нерідко просто бояться негативних наслідків, адже кожен організм реагує по-різному на щеплення. Підстав цьому, запевняє Кричинська, не так багато. У крайньому разі можна звернутися до спеціальної служби підтримки і дізнатися всі "за" і "проти" такого методу, або ж пройти попереднє медичне обстеження у лікаря.
Дивіться: Ірина Кричинська - Епідемія кору в Україні
Як повідомляв портал "Знай.ua", за даними щорічного звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я, протягом 2017-го у Європі рівень захворюваності на кір зріс у чотири рази: цей показник є рекордним в порівнянні з попередніми роками. Серед країн, де заражених найбільше, опинилася й Україна.