В Україні найближчим часом очікується відносно стабільна ситуація на валютному ринку. У квітні активно продають валюту аграрії, в той же час імпортери знизили свою активність. Економісти і банкіри прогнозують зниження курсу долара влітку і майбутню девальвацію гривні восени і до кінця року, пише "Обозреватель".

Зміцнюватися гривня буде, але недовго

Очікувати зниження курсу долара варто влітку, впевнений директор одного з департаментів банку ПУМБ Антон Стадник. Останні кілька років в літній період часу в основному в зв'язку з високою валютною виручкою аграріїв гривня значно зміцнюється. Наприклад, в минулому році в січні долар продавався по 27,5 грн, а в липні - вже по 25,6 грн. Подібну ситуацію експерти прогнозують і в 2018-му.

Начальник відділу продажів "ОТП Банку" Юрій Крохмаль зазначає, що сприятливі умови для гривні очікуються і в цьому місяці. Аграрії продають валюту для того, щоб поповнити запаси гривні перед підготовкою до посівної кампанії. Чим вище пропозиція валюти на українському ринку, тим більше шансів у гривні збільшити свою вартість.

Популярні новини зараз
"Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток ДПС вже готова списати ваші гроші: кому готуватись до примусового стягнення Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

"Слідом за продажем валюти з боку нерезидентів-інвесторів, активно почалися продажі з боку аграріїв, яким була потрібна гривня для підготовки посівної кампанії, і в той же час імпортери сезонно знизили свою активність. Найближчим часом поліпшення погодних умов, швидше за все, дозволить відновити роботи, пов'язані з посівною кампанією, що в свою чергу знову стане приводом для активних продажів валюти з боку агрокомпаній", - розповідає банкір.

Також в квітні завершується опалювальний сезон. Пропаде необхідність активно витрачати валюту на імпорт газу і інші енергоресурси, що позитивно вплине на сальдо торгового балансу.

"Ревальвація до перших літніх місяців - повторювана тенденція останніх років. З високою ймовірністю можна стверджувати, що ця тенденція продовжиться і в 2018 році", - пояснює Антон Стадник.

За різними оцінками, в найближчі місяці курс може коливатися в межах 25,5-27 грн/долар. Причому в літній період курс долара швидше за все наблизиться до нижньої позначки, а вже навесні - подолає позначку в 27-28 грн.

Торговельні обмеження з боку США, Європи і Китаю можуть знизити ціни на сировинних ринках, відзначає аналітик Андрій Шевчишин, в результаті подешевшає і українське зерно, скоротяться валютні виручки. Крім того, в цьому році негативний вплив може надати припинення співпраці з МВФ. В такому випадку американська валюта може переступити позначку в 30 грн.

Як відомо, МВФ наполягає на створенні Антикорупційного суду і підвищення тарифів на газ. Перше питання в парламенті планують розглянути до літа, а ось рішення по ціні на блакитне паливо відстрочили на липень. До програми з Фондом "прив'язані" і інші кредити: макрофінансова допомога ЄС, деякі програми Європейського банку реконструкції та розвитку, Світового банку. В результаті "розрив" з МВФ може коштувати Україні кілька мільярдів доларів.

Чого чекати українцям до кінця року

Прийдешня осіння девальвація гривні поступово наблизить національну валюту до 30 грн/долар. Згідно закладеному в бюджет прогнозу, в кінці 2018 го валюта в Україні буде продаватися по 30,1 грн. Правда, якщо програма з МВФ зупиниться, гривня може девальвувати і до більш низького показника.

Прогноз курсу долара на 2018 рік від економічного аналітика

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, чим здивує гривня в квітні.