"Інстинктивна реакція потопаючого" - це те, що люди роблять, щоб уникнути фактичного або передбачуваного задушення при зануренні у воду. І виглядає вона зовсім не так, як думає більшість людей. Ніякого розмахування руками, бризок і криків про допомогу.

Цей страшний процес зазвичай виглядає тихо і невидовищно. В деяких випадках навіть дорослий буде безпосередньо спостерігати за тим, як дитина тоне, не підозрюючи про те, що насправді відбувається. Потопаючі рідко схожі на потопаючих, і в своїй статті в журналі On Scene, що належить берегової охорони, доктор Піа докладно описує інстинктивні реакції потопаючого наступним чином:

1. За винятком рідкісних випадків, потопаючі люди фізіологічно не здатні покликати на допомогу. Дихальна система людини розрахована на дихання.

2. Рот потопаючого людини поперемінно йде під воду і з'являється над її поверхнею. Рот потопаючого людини знаходиться над водою недостатньо довго для того, щоб він міг видихнути, вдихнути і покликати на допомогу.

Популярні новини зараз

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Донька Сумської Паперна похвалилася розкішною фігурою в крихітних шортах: "Це вогонь"

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Потужний вибух на хімзаводі загрожує світу, спалахнуло все: нагадує Чорнобиль

Показати ще

3. Потопаючі люди не можуть розмахувати руками, щоб привернути увагу. Вони інстинктивно витягають руки в сторони, намагаючись відштовхнутись від води. Такі рухи дозволяють їм спливти на поверхню, щоб мати можливість дихати.

4. З-за інстинктивних реакцій потопаючі люди не можуть контролювати рухи руками.

5. Від початку і до кінця, поки діє інстинктивна реакція, тіло потопаючого людини залишається у вертикальному положенні, без найменших ознак підтримують рухів ногами.

Коли ви знаходитесь на березі чи у воді, вам необхідно звертати пильну увагу на наступні ознаки, які свідчать про те, що людина тоне:

• Голова жертви занурена у воду, а рот знаходиться біля самої її поверхні;
• Голова відкинута назад, рот відкритий;
• Скляні, порожні очі не фокусуються;
• Очі жертви закриті;
• Волосся закривають чоло або очі;
• Жертва тримається у воді у вертикальному положенні, не здійснюючи рухів ногами;
• Намагається плисти в певному напрямку, але безуспішно;
• Намагається перевернутися на спину.


Тому, якщо людина падає за борт і все виглядає нормально, не варто заспокоюватися. Іноді самим головним ознакою того, що людина тоне, є те, що він не схожий на потопаючого.

"Знай.uа" нагадує, що нещодавно рибалки зловили дивна істота на морському березі.