Команда з Новозеландського університету Отаго збирається проаналізувати ДНК всього, що живе в озері Лох-Несс, щоб дізнатися правду загадкового місця.

Існує надійний і відносно новий спосіб визначення того, які види тварин мешкають у певній галузі — перевірка навколишнього середовища на їх ДНК (eDNA). В наступному місяці вчені використовують цей вид збору інформації, щоб довести або спростувати існування лох-неського чудовиська.

Визначити наявність тварини легко - вони виділяють відходи, скидають шкіру, а їх частини генетичного матеріалу потрапляють у навколишнє середовище. Раніше вчені використовували аналіз eDNA для ідентифікації мігруючих риб, виявлення інвазивних молюсків та отримання ранніх попереджень про грибки Batrachochytrium dendrobatidis, що вбиває жаб. Тепер команда з Новозеландського університету Отаго збирається проаналізувати eDNA всього, що живе в озері Лох-Несс.

Популярні новини зараз

Очевидець розповів подробиці загибелі 28-річного українця у потязі Рахів-Київ : "Нічого не міг зробити"

Александров Пікалов з "95 Кварталу" показав дорослого сина: став улюбленим футболістом батька

Надя Дорофєєва приспустила штани, щоб стати популярнішою: "З подряпинами"

"Вагітний" животик Тіни Кароль розбурхав українців: "Як сумно"

Показати ще

Вчений Ніл Геммелл замість зі своїми колегами візьмуть зразки води з трьох різних глибин озера. В якості контролю вони використовують воду з трьох інших прилеглих озер (Гаррі, Ойч, Морар). Всі зразки потім відправлять у лабораторії в Данії, Франції, Новій Зеландії, США та Австралії. Джерела зразків будуть приховані, тому технічні фахівці не будуть знати, які з них надійшли з озера Лох-Несс. Потім eDNA в зразках екстрагують, секвенируют і порівняють з міжнародними базами даних ДНК відомих видів тварин.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що група вчених із США виявила, що жінкам корисно пити пиво – воно захищає їх від розвитку смертельно небезпечного захворювання. Про це повідомляють ЗМІ.

Про те, що жінкам корисно кілька разів на тиждень вживати пиво, розповіли дослідники з Гарвардської медичної школи в Бостоні.

"Довгострокове, але помірне вживання алкоголю, можливо, допомагає знизити ризик розвитку ревматоїдного артриту у жінок", – констатували наукові фахівці.