Як виявилось, відсипатись на вихідних після тижня "недосипів" корисно: вчені довели, що тривалий сон здатен вберегти від передчасної смерті.

Європейські вчені вивчили, як пов'язані тривалість сну в робочі та вихідні дні і ризик смерті від різних причин. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в Journal of Sleep Research.

Вчені під керівництвом Ріно Беллокко (Rino Belocco) з Міланського університету Бікокка вирішили врахувати кількість сну в різні дні тижня. Для цього вони попросили 38015 шведів заповнити анкету, яка складалася з 36 питань, що стосуються розпорядку дня і їхнього способу життя.Вивчивши дані людей молодших 65 років, вчені прийшли до висновку: люди, які сім днів на тиждень спали менше п'яти годин, збільшують ймовірність передчасної смерті на 65% в порівнянні з тими, хто спить 6-7 годин на добу.

При цьому ймовірність ранньої смерті не збільшувалася, якщо ті, хто по буднях спав менше п'яти годин, відсипався у вихідні і проводив у ліжку більше восьми годин.

Популярні новини зараз
ЗСУ отримали танки від польських друзів, і вже готуються до контрнаступу: перемога над росіянами вже близько Донька Володимира путіна Катерина Тихонова народила дитину від Зеленського, вже прилетіли до Москви - німецькі ЗМІ Воєнний стан в Україні: юрист Олександр Моргун пояснив, за яких умов його скасують Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..."
Показати ще

Різниця в тривалості сну не впливає на тривалість життя людей старших 65 років.

На підставі отриманих даних вчені роблять висновок, що більш тривалий сон на вихідних може компенсувати його нестачу в протягом тижня.

На користь цього говорять як дані про однаковий ризик смерті серед тих, хто спить нормально і тих, хто протягом тижня спить мало, а по вихідних - відсипається, так і те, що нетривалий сон у вихідні дні ризик смерті підвищує.

Дослідники також відзначають, що такий взаємозв'язок будуть і далі перевіряти – вже у довгостроковому дослідженні.

Лікарі радять спати від 7 до 9 годин на день, але при напруженому графіку роботи, часто про міцний і здоровий сон доводиться лише мріяти. Що ж робити, якщо ви не виспалися, а попереду ще цілий робочий день?

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розказував, як залишатися активним і бадьорим.