Хронічна втома - бич сучасного суспільства. Цікаво, що наші бабусі і дідусі все життя працювали не покладаючи рук і хронічною втомою чомусь не страждали. А ми можемо втомитися навіть під час прогулянки або за переглядом телевізора. І справа тут навіть не в ліні. Є багато причин, які змушують наш організм відчувати внутрішній стрес. Настав час розібратися в них.

Неправильний сон

Виявляється, здоровий - це не просто восьмигодинний сон. Справа в тому, що спати потрібно лягати до 22 годин, а прокидатися - в 6-7 ранку. Вчені вважають, що це найкращий час для сну і пробудження. До речі, краще спати в повній темряві, щоб світло ліхтарів не проникало в кімнату.

Зовнішні подразники

Популярні новини зараз
Війна не закінчиться ні в 2024, ні навіть у 2025: переможниця "Битви екстрасенсів" розповіла про вихід на кордони 1991 року В Україні змінюють правила виплат для ВПО: потрібно принести один документ Українських пенсіонерів звільнили від земельного податку, дали знижку на ЖКП: хто у списку Київстар раптово змінює тарифи: що стосується всіх абонентів
Показати ще

Нам, людям XXI століття, неможливо уникнути таких зовнішніх подразників, як комп'ютери, телевізори, смартфони та інші гаджети. Від них треба відпочивати. Це як з їжею: поїла - сходи прогулятися, щоб швидше засвоїлося. Відволікайся від комп'ютера протягом дня, дихай повітрям і хоча б за годину до сну постарайся не перевіряти Instagram.

Неправильне харчування

Для того щоб відчувати себе енергійним, потрібно давати організму весь арсенал необхідних елементів. Звичайно, якщо ти вирішила сісти на білкову дієту (яка, до речі, може бути тобі протипоказана) і не вилазити зі спортзалу, то можеш відчувати нездужання, адже крім білків нам необхідні вуглеводи, жири і ще як мінімум два десятка вітамінів. Знизь вживання цукру і насичуйся глюкозою (вона міститься у фруктах), вибирай складні вуглеводи (крупи і чорний хліб), вживай продукти з вітаміном B (риба, птиця, м'ясо, молочні продукти). І не забувай про збалансовані сніданки!

Неправильні напої

Не треба запасатися літрами кави або «редбулламі». Ці напої тільки на час дають енергію, а потім ще більше піддають організм стресу і втоми. Все тому, що вони зневоднюють тебе. Тому з однією чашкою кави потрібно випивати мінімум дві склянки води. З ранку краще підбадьоритися смузі з фруктів, які під рукою, а також є продукти з великим вмістом рідини: кавуни, апельсини, селера.

Шкідливі звички

Точно так само справи йдуть з алкоголем. Спочатку ти відчуваєш прилив сил, а потім твій організм починає слабшати, так як алкогольні напої викликають зневоднення. Саме тому зранку тебе мучать похмілля і головний біль. Про шкоду сигарет ти і сама все знаєш.

Відсутність мотивації

У цей пункт в першу чергу входить музика. Саме улюблені пісні піднімають настрій і роблять нас енергійними. Так що якщо ти думаєш, що музика буде відволікати тебе від роботи, то сильно помиляєшся. Спробуй попрацювати під улюблені мелодії, і справа піде швидше. Те ж стосується запахів. Варто один раз бризнути на зап'ясті улюблені парфуми, і тобі відразу захочеться зробити маленький подвиг.

Відсутність фізичних навантажень

Дуже важко змусити себе качати прес, коли ти відчуваєш втому. Але не обов'язково перенапружуватися. Головне - почати, а потім ти гарантовано відчуєш прилив сил. Повір, якщо вранці виконувати парочку простих вправ, ніякої кави тобі не знадобиться!

Прокинувшись, зроби:

- кілька присідань

- нахили тулуба в різні боки

- обертання руками

- «велосипед» ногами в положенні лежачи

На роботі теж старайся робити невелику розминку, це не тільки допоможе тобі прийти до тями, але і призведе думки в порядок.

Рутина

Якщо у тебе важка робота з документами, не треба з ранку і до самого вечора без перерв вдивлятися в цифри. Переключись на журнал або на ролик в YouTube, сходи, в кінці кінців, на обід або провідай знайомих в сусідньому офісі. До речі, варто задуматися і над тим, чи правильну роботу ти вибрала. Часто бунт в організмі провокує підсвідомість, що підказує, що ти займаєшся не своєю справою.

Не бійся залишатися наодинці з собою

Один раз в місяць влаштовуй собі день тиші. Не дивися телевізор і постарайся не наближатися до телефону. Краще поїхати куди-небудь за місто, побродити по місцях, в яких ти раніше не була, і поміркувати про життя. Енергія прийде разом з мотивацією і натхненням.

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилося кілька цікавих лайфхаків, як правильно зібрати валізу у відпустку.