Повноцінний сон необхідний нам для того, щоб виконувати повсякденні справи, а недосипання загрожує нам діабетом, серцево-судинними захворюваннями, ожирінням і депресією.
Лікарі радять спати від 7 до 9 годин на день, але при напруженому графіку роботи, часто про міцний і здоровий сон доводиться лише мріяти. Що ж робити, якщо ви не виспалися, а попереду ще цілий робочий день?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКілька порад як залишатися активним і бадьорим - скористайтеся ними, щоб начальник не застав вас сплячим за робочим столом.
1. Займіться спортом
Після безсонної ночі не хочеться відправлятися на пробіжку або в спортзал. Але саме це і потрібно зробити. Від фізичної активності збільшується частота серцевих скорочень. Після цього відбувається викид серотоніну - нейромедіатора, який забезпечує гарний настрій. Ви відчуєте себе енергійнішим, і працювати вам буде легше.
Якщо на ранкове тренування немає часу, більше рухайтеся протягом дня. Поставте нагадування на телефоні і через кожну годину робіть по 20 стрибків або присідань. Навіть після таких коротких тренувань ви відчуєте себе бадьорішим.
2. Не зациклюйтеся на недосипі
Думки про погано проведену ніч зроблять вас ще більш втомленим. Займайтеся справами і не згадуйте про те, як ви мало спали. Інакше у вас весь день буде поганий настрій. А це додатково знизить продуктивність.
Коли починаєте обговорювати свій недосип з колегою або подумки самі з собою, зупиніться. Зробіть глибокий вдих і переключіться на щось, що вимагає вашої уваги.
3. Обмежтеся трьома завданнями на день
Навряд чи у вас вийде якісно зробити всі справи, коли ви не виспалися. Виберіть три найважливіші завдання, які неможливо відкласти. Зробіть їх в першій половині дня, поки ще є ефект від ранкового тренування або кави. В такому стані перші дві години після пробудження зазвичай найпродуктивніші.
Не відкладайте важливі справи на другу половину дня. Післяобідній спад енергії не дасть вам виконати їх добре.
4. З'їжте на сніданок здорову їжу
При недосип так і тягне з'їсти що-небудь солодке. Здається, воно підніме настрій і зарядить енергією. Так, шоколадка або пончик вас підбадьорить. Але падіння рівня цукру в крові, а з ним і занепад сил не змусять себе чекати. Ви і так працюєте не на повну потужність. Не підривайте свою продуктивність додатково.
На сніданок необхідно поєднання білків і вуглеводів. Наприклад, з'їжте яйця і тости. Недосипання за ефектом схоже на гіпоглікемію (знижений рівень глюкози в крові). У такому випадку потрібно підтримувати постійний рівень цукру. Для цього вживати здорову їжу.
5. Пийте холодну воду
Воду пити взагалі корисно, а холодна допоможе вам підбадьоритися. Це невеликий шок для організму. Тренування і холодна вода зарядять вас енергією. У вас виділяться ендорфіни, і ви відчуєте себе живим.
6. При можливості попрацюйте на вулиці
При втомі від недосипу корисно бути на свіжому повітрі. Так що частіше виходьте на вулицю.
Під дією сонячного світла в організмі виробляється вітамін D. При його недоліку можуть з'явитися проблеми зі сном. Після недосипу потрібно перезапустити свій внутрішній годинник, і вітамін D в цьому допоможе.
7. Не перестарайтеся з кофеїном
Не покладайтеся на кофеїн як на єдине джерело енергії. Якщо випити занадто багато кави або чаю, концентрація, навпаки, погіршиться. Ви будете нервовим, не зможете зосередитися. Так що знайте міру.
Як повідомляв портал "Знай.ua", китайські вчені стверджують, що безсоння негативно впливає на розумові здібності людини, причому в максимально короткі терміни. Всього два тижні недосипання призводять до значного зниження когнітивних здібностей: по суті, ви дурнішаєте кожен раз, коли лягаєте пізніше 12 ночі.