Вчорашнє вбивство російського опозиційного журналіста, відомого письменника та блогера Аркадія Бабченка викликало блискавичну реакцію з боку його колег. Безліч відгуків посипалися практично з усіх сторін, писали про нього і земляки, і міжнародна спільнота і всі, хто хоча б посередньо із ним знайомий.

Політичний мотив?

Одна з версій друзів і знайомих – інцидент дуже нагадує замовне вбивство. Звинувачують у цьому як прямо, так і обережно російську владу.

Приміром, Дмитро Муратов - колишній головний редактор, а нині видавець "Нової газети", де працював Аркадій - сказав в ефірі телеканалу "Дождь", що вбивство, на його переконання, не може бути пов'язано ні з чим, окрім політичної позиції Бабченка.

Побутові версії колеги взагалі не розглядають:

Популярні новини зараз

Пухнастий герой доставив на берег потопаючого бабака: прокатався на спині з вітерцем

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

Ані Лорак приголомшила радісною новиною, чекала цілий рік: "Моя особиста історія"

Показати ще

"У мене немає жодного сумніву, що те, що з ним трапилося, пов'язано з його письменницькою, блогерською, журналістською діяльністю. А ось хто це зробив - ми поки не знаємо, але ми точно будемо цим займатися", - додав Муратов.

На його думку, Бабченко був занадто відомою персоною у політичних та військових колах, тому вчинити злочин міг хто завгодно.

Головний редактор газети "Московський комсомолець" Павло Гусєв підкреслив: Бабченко, який розпочинав військовим репортером в МК, був "досить адекватним, сміливим, дуже професійно працював", але останнім часом його позиція щодо Росії і України була протилежна позиції Гусєва.

Дивіться: Бабченко про "зомбування" на російському телебаченні

"Це чергова провокація. Завтра піде слух, що це зробили російські спецагенти, щоб знищити опозиційного журналіста", - Гусєв упевнений, що "російські спецагенти" тут ні до чого.

Але це, знову ж таки – всього лише версія, котра у підсумку може виявитися виправданням.

Рука Кремля у смерті Бабченка

За словами колишнього заступника Гусєва Айдера Муждабаєва, злочин – справа рук ФСБ:

"Всі побутові версії я відкидаю, оскільки ніяких причин для побутових вбивств в житті Аркадія Бабченка не було. Я знав його досить близько - це кристально чесна людина, що не замішана ні в чому: ні в грошах, ні в яких інтригах".

Подейкують, що це може бути не остання смерть, особливо така версія популярна в колах політичних мігрантів:

"Спочивай з миром, Аркаша. Ти був сміливий і дуже крутий, нам буде тебе не вистачати. ​​Не сумнівайся, ми помстимося", - написав російський політемігрант, організатор вільнюського "Форуму вільної Росії", Іван Тютрін.

Поки що окрім припущень та закликів ООН і ОБСЄ розслідувати справу негайно, фактів не так багато. Тому слідкуватимемо за тим, як розвиватимуться події далі і чи бодай одна із цих версій виявиться правдою.

Дивіться: в Києві вбили російського журналіста Аркадія Бабченка

Як повідомляв портал "Знай.ua", опубліковано пророчі слова Бабченка про передчуття власної смерті.