У Києві вбили відомого незалежного журналіста, блогера, котрий відкрито критикував режим Путіна і підтримував Україну – Аркадія Бабченка. Сталося це на вулиці Микільсько-Слобідській, у Дніпровському районі міста. Кореспондента застрелили у власному під'їзді – так йдеться в офіційній версії слідства.

Версія поліції та колег

"Журналіста Аркадій Бабченко вбили в київській квартирі. Підтвердили в поліції. Морок", - підтвердив на сторінці Facebook київський журналіст Ігор Бурдига.

Пізніше на офіційному ресурсі столичної поліції додали: Бабченко помер в кареті "швидкої" від отриманого поранення. Про подію повідомила дружина журналіста, яка зателефонувала на 102 і сказала, що виявила в будинку свого чоловіка в крові. За попередніми даними, його поранили у спину.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Про це йдеться й в заяві представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір, оприлюдненому на сайті організації.

"Я обурений цим жахливим актом, я закликаю владу швидко і ретельно розслідувати обставини цього вбивства та притягнути винних до суду. Мої щирі співчуття родині Бабченка, друзям і колегам ", - заявив представник місії з питань свободи засобів масової інформації Арлем Дезір.

Копи також знайшли записи з камер спостереження: 29 травня о 5 ранку в будинку журналіста.

Пророцтва Бабченка: передчував смерть?

"Помирати, звичайно ж, страшно. Завжди. Якщо хтось говорить зворотне - не вірте. І, як на мене, чим далі, тим страшніше. Тому що постійно везти не може. Ліміт везіння обмежений. Ну, раз пощастило. Ну, два. Ну, п'ять. Але колись же має все-таки прилетіти ... Я бачив і як ставлять до стінки, і до стінки ставили і мене самого. Ніяке життя перед очима, звичайно ж, не пробігає. Все це нісенітниця собача. Особисто я взагалі думав тільки про одне - чи зможе він вбити мене з першого пострілу, або не зможе. І, тому, як він квапливо смикав затвор, зрозумів - що не зможе", - так писав свого часу він.

Втім, Бабченко смерті, вочевидь, не боявся: ніби знав, що рано чи пізно це все одно може статися:

"По-справжньому боїшся болю. Всі ми бачили, що артилерійський снаряд може зробити з людським тілом. Боїшся, що будеш валятися і хрипіти ще кілька годин, збираючи кишки. І відчувати, як всередину тебе затікає холодне повітря. Ось так вмирати - і справді страшно. Я б ось дуже хотів би прокоптить небо ще років сто шістдесят і померти, напевно, десь в Долині Маринера на Марсі. Власне, наше з вами завдання - дотягнути до того моменту, коли кардинальне продовження життя буде коштувати сто доларів".

Перші підозри

"Два резонансних вбивства поспіль і вже ніхто не пам'ятає, що Порошенко заплатив 400 тисяч доларів за зустріч в США", - написав у Facebook юрист Андрій Портнов.

За кілька годин заступник голови поліції В'ячеслав Аброськін опублікував в соцмережі фоторобот на ймовірного вбивцю.

А от російський опозиціонер Ілля Пономарьов вважає, що виконавцем цього та інших схожих убивств можуть бути колишні бійці добровольчих батальйонів.

"За останні три дні я чув про три замовлення на російських опозиціонерів з числа емігрантів. Вербують колишніх бійців добробатів. Упевнений, що тут вбивцю треба шукати в цьому середовищі".

Користувачі також підмітили дивну деталь: офіційно заявлено, що Бабченко помер в машині швидкої допомоги. Однак на фото він лежить на підлозі своєї квартири по виду неживий.

З цього приводу поліція Києва розпочала слідство за статтею 115 частини 1 Кримінального кодексу – "умисне вбивство", тривають оперативні заходи, але опитати найближчого свідка - дружину Бабченка - поліція поки не може.

Дивіться: "Відкритий напад Путіна на Україну можливий", - Бабченко

Вимагають рішучих дій від України і в ООН:

"Комітет захисту журналістів закликає владу України провести швидке і ретельне розслідування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченко, якого застрелили в Києві увечері 29 травня", - йдеться в заяві.

Москва вже традиційно спробувала перекласти провину за смерть журналіста на офіційний Київ:

"Рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в цій державі неухильно зростає, а їх розслідування не призводять до покарання злочинців", - йдеться в заяві МЗС РФ.

Чим відомий Аркадій Бабченко?

Його знали, як одного з найкращих військових кореспондентів. Після війни Бабченко зайнявся не тільки письменством (він автор трьох книг про чеченську війну), а й журналістикою. Працював як в друкованій пресі, так і на ТБ. Як військовий кореспондент висвітлював і війну в Південній Осетії 2008 року. Дотримувався опозиційних поглядів, а в 2012 році проти нього порушили кримінальну справу за заклики до масових заворушень.

Після анексії Криму Бабченко перейшов у вкрай радикальну опозицію чинної російської влади. У 2016 році він заявив, що не шкодує про загибель хору Александрова в авіакатастрофі. У 2017 році заявив про погрози собі і своїй родині. Жив в різних країнах і під кінець осів у Києві, де вів програму "Prime: Бабченко" кримськотатарською телеканалі ATR.

"Абсолютно прямий. Абсолютно чесний. Справжній художник, письменник, для якого було важливіше цивільне висловлювання, ніж осмислення того, що відбувається", - написали колишні колеги про нього.

Варто відзначити, що за кілька годин до смерті журналіст опублікував на своїй сторінці в Facebook пост про те, що чотири роки тому йому вдалося уникнути смерті, коли його не взяли на борт вертольота, який збили.

"Другий день народження, виходить", - підкреслив він.

Дивіться: Вбито журналіст Аркадій Бабченко

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Києві вбили Бабченка.