Якщо не вживати ніяких заходів, незабаром в Україні зникнуть десять мов: вже зараз вони знаходяться у критичному стані.

Про це стало відомо зі звіту міжнародної організації ЮНЕСКО. У найнезавиднішому становищі опинилася караїмська мова, на території Кримського півострова її вже охрестили зниклою, під загрозою зникнення опинилася і в західних регіонах України.Статусом "в серйозній небезпеці" нагородили кримськотатарську, ногайску мови, кримський варіант турецької і мову маріупольських греків.

"Безумовно під загрозою" - гагаузька, урумська та платдойч. Вразливим ЮНЕСКО також називає русинську мову на Закарпатті.

Популярні новини зараз
Ігор Стрєлков-Гіркін опустив бойовий дух окупантів на саме дно, вже готуються до здачі Калінінграда Оля Полякова спантеличила дивною поведінкою з фанаткою під час концерту: "У мене їх двоє" Головна пропагандистка рф Скабєєва "нарахувала" збитими 1000 українських "байрактарів" Надя Дорофєєва показала як розважається з новим обранцем, в Мережу попали фото: "Так швидко, після розлучення"
Показати ще


В цілому 2500 з 6900 мов світу знаходяться під загрозою зникнення. Міжнародна організація розраховує життєздатність мов за дев'ятьма критеріями, в тому числі за кількістю носіїв, передачі мови від покоління до покоління, доступності навчальних матеріалів, ставлення до мови в суспільстві.Наступний етап - класифікація за 6 категоріями: "знаходиться в безпеці", "становище викликає побоювання", "мова перебуває під загрозою зникнення", "мова знаходиться в серйозній небезпеці", "мова перебуває в критичному стані", "мова зникла".Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що на межі зникнення опинилося Мертве море.