Медична реформа, яка зовсім недавно почала діяти в Україні, вже дає перші результати: зокрема, це стосується підвищення зарплат для лікарів.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише Євген Гончар - член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я. Як приклад чиновник наводить Немирівський центр первинної медико-санітарної допомоги, який отримав фінансування в збільшеному розмірі після того, як підписав угоду з Національною службою здоров'я під час "першої хвилі" договірної кампанії.

"Їх трудовий договір передбачає зарплату лікарів в 22% від нарахувань за підписані декларації. У свою чергу зарплата медичної сестри становить 60% від зарплати лікаря", - розповів Гончар.Реформа екстреної медицини, яку ініціювали в Міністерстві охорони здоров'я, може спровокувати погіршення медичного забезпечення, масові звільнення і появу чорних списків для пацієнтів.

Популярні новини зараз
Олексій Арестович повідомив що його вигнали з ОП Зеленського, вже знайшов нову роботу: "З мене знущаються" Як відреагувала Польща на 0 балів від України на Євробаченні і ображаються на Федишин і компанію: "Ми прихистили 3 мільйони..." Полонених кадирівців неможливо допитати, причина проста, але неможливо здогадатися Тарас Тополя після скандалу з Харковом намагався "загладити" ситуацію, але не вдалося
Показати ще

На підтвердження експерт назвав конкретні зарплатні цифри: 11460 грн при 1450 підписаних деклараціях, і 5456 грн за 650 підписаних деклараціях, що, за його словами, "в 2 рази більше ніж було".

Гончар відзначив також, що розмір капітаційної ставки зростатиме щороку в міру того, як лікарі "первинки" розширюватимуть коло послуг, що надаються."Також з часом будуть введені додаткові коефіцієнти за досягнення різних цільових показників, наприклад, по вакцинації. Інвестиції в теплозбереження та поліпшення адміністрування закладом може збільшити відсоток, який йде на заробітну плату. Місцева влада може компенсувати закладу частину витрат, що також дозволить збільшити відсоток на зарплату", - пояснив Гончар."Але найголовніше в цій історії, то вже прямо зараз відбуваються зміни в свідомості лікарів та пацієнтів", - підсумував експерт.

Про перші результати медичної реформи. Немирівський ЦПМСД заключив договір з НСЗУ в "першу хвилю" і вже отримав...

Posted by Evgeniy Gonchar on Sunday, 29 July 2018

Нагадаємо, новий закон "Про лікарські засоби" може змусити українців купувати медичні препарати лише за рецептами.

Як повідомляв Знай.ua, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, як захиститися від підробки в аптеці.

Також Знай.ua писав, що в Міністерстві охорони здоров'я збираються боротися з рекламою медичних препаратів, спонукаючи таким чином українців, більше звертатися до лікарів, а не займатися самолікуванням.