Женевське управління примусового стягнення заборгованості арештувало 15 млн євро, які Україна надала як фінансові гарантії на проведення Євробачення 2017.

Про це повідомила прес-служба Національної громадської телерадіокомпанії України.

"Для забезпечення підготовки та проведення Євробачення-2017 Україні Європейській мовній спілці була надана фінансова гарантія в сумі 15 млн євро. Міжнародний пісенний конкурс був успішно проведений в Україні, отже, сума гарантії має повернутися", - заявили в НГТУ.

В Зураба Аласанія також повідомили, що найняли швейцарську юридичну фірму, щоб з'ясувати причини арешту фінансової гарантії.

"Ми найняли юридичну фірму зі Швейцарії, оскільки потрібно з'ясувати всі обставини справи і визначити порядок застосування процедури накладення арешту відповідно до швейцарського законодавства", - йдеться в заяві НГТУ.

В Європейській мовній спілці (ЄВС) зазначили, що Женевське управління примусового стягнення заборгованості ініціювало арешт цієї гарантії, не пояснивши підстав для накладення арешту, і не вказавши ініціатора таких дій.

Як повідомляв портал "Знай.ua", нардеп і відомий громадський діяч Євген Рибчинський заявив, що під час підготовки "Євробачення-2017" було вкрадено 16 мільйонів євро через відкати, підставні фірми і виведено на швейцарські та інші офшорні рахунки.