Вже почали закреслювати дні в календарі до відпустки, але за кордон не плануєте? Тоді вам краще одразу дізнатися про ціни на популярних курортах України і ті "підводні камені", котрі можуть підстерігати вас там.

Бюджетний варіант?

Коли дізнаєтеся про старт бронювання готельних номерів, або знаходите більш-менш нормальних власників звичайного будиночка для оренди, не поспішайте радіти. Адже не дарма існує приказка: "Реаліст – це оптиміст, якому розповіли всю правду".

Замовляти номери часто починають ще з лютого, тому все, що дістанеться – залишки, у середині травні підібрати оптимальний варіант складніше, не кажучи про наступні місяці. Бюджет — від $100 за тиждень, і це мінімум. Причина тому проста: не всі українці скористаються цього літа безвізом, хоча та сама Одеса значно дорожче обходиться, аніж традиційний Єгипет.

Популярні новини зараз
Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Попитом користується оптове бронювання, особливо на морському узбережжі. Такі пропозиції першими хапають білоруси, аби заощадити.

Серед найбільш ходових напрямків для літнього відпочинку експерти традиційно називають Львів, Карпати (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська області), Одесу та курорти Одеської та Херсонської областей (Коблево, Затока, Залізний порт, Генічеськ, Арабатська стрілка). Недорогі тури обійдуться до 3-4 тисяч на людину.

Оренда зашкалює

Власники квартир і будинків активізуються, адже для них саме зараз починаються "жнива". Ціни вже зросли мінімум на 10-20%. Пояснюють все інфляцією та подорожчанням продуктів харчування, бензину.

Як альтернатива морському узбережжю – Карпати, Буковель, приміром, але прайс вам там неприємно здивує.

В прилеглих населених пунктах (Яблуниця, Поляниця, Яремче та ін.) номери влітку коштують 443 грн на добу, а ціни на розміщення в віп-резиденції варіюються від 757 грн до 1 000 грн на добу. Це в кілька разів дешевше, ніж взимку, в гірськолижний сезон.

Правда, доведеться доплачувати буквально за все. Наприклад, паркінг коштує 50 грн на добу, оренда тенісного корту — 150 грн/год., ракеток — 50-60 грн/год, футбольного або волейбольного майданчика — 200-250 грн/год, м'яча або ракеток і воланчика для бадмінтону — 50-60 грн/год і т.д.

У міні-готелях середня вартість номера на двох влітку становить близько 200 грн/ добу. Такі варіанти пропонуються, зокрема, в Поляниці. Постояльцям гарантують цілодобову подачу гарячої води, паркінг, мангал і так далі. Практично в кількох кілометрах від Буковелі варіанти ще дорожчі – будинки на 8 осіб здаються на 2000 грн на добу (в цю ціну включені сауна, альтанка, мангал, батут, гойдалки для дітей).

А от в Сколе (біля Львова) можна оселитися в міні-готелі за 70-100 грн з людини на добу. У номері — мікрохвильовка, ТВ, інтернет, душ, фен. Багато господарів пропонують за додаткову плату (близько 100 грн/год.) баню, верхову їзду, походи в гори і риболовлю. Але замовляти номер треба на період не менше 5-7 днів.

Тобто, десь за 300 грн на добу в цьому регіоні вже можна зняти невеликий дерев'яний будинок на чотирьох (взимку він коштує від 600 грн/добу). Можна орендувати будинок на 7 осіб в Верховині (Івано-Франківська обл.) – знайдете за 700-800 грн на добу. Звідки ж такий ціновий бум? Все через гроші, котрі заробітчани пересилають в Україну. Та й готельєри відчули себе "європейцями", не завжди, втім, надаючи послуги такого ж рівня.

Дивіться: Відпустка в Карпатах де і за скільки зняти житло в горах влітку

Одеса-мама: ціновий маятник

Порахувати скільки тут коштуватиме житло та відпочинок, по правді сказати, нереально. Звісно, місто чудове, але орендарі часто не знають самі вартості своїх послуг. Приміром, сьогодні ви забронювали за однією ціною, а завтра зранку вона злетіла мало не вдвічі.

За попередніми прогнозами, оренда житла в Одесі цього літа подорожчає приблизно на 10%, і це за умови, "якщо долар буде залишатися стабільним, так як багато господарів орієнтуються саме на курс", —принаймні, так кажуть місцеві ріелтори.

На кінець травня-початок червня ціни на квартири в Одесі стартують з 350-400 грн на добу. Правда, розраховувати на особливий комфорт за такі гроші не доводиться. Наприклад, за 380 грн можна зняти однокімнатну квартиру на вул.Пушкінській (центр) в 28 кв.м з диваном, бойлером та вентилятором.За двокімнатну з кондиціонером і свіжим ремонтом в цьому ж районі доведеться заплатити вже 1 000 на добу.

Окрема розмова – житло біля моря. Воно здається на 500 гривень дорожче (за день на 1 людину). Але чим ближче до пляжу, тим більше зручностей: кондиціонер, бойлер, інтернет, телевізор і холодильник. Селять переважно по 3-4 гостя, але "влізає й більше", як жартують господарі.

Традиційно високим попитом в курортний сезон в Одесі користуються дачі і будинки. Відповідно, ціни на них просто злітають. Так, скромний будинок на чотири людини в Совіньоні пропонується за 3 000 грн на добу. Вартість котеджів стартує від 7-10 тис грн на добу. Станом на середину травня вже заброньовано близько 40% будинків, хоча основний попит традиційно припадає на кінець червня.

Що ж робити і як не потрапити на гачок? Найкраще довіряйте своєму смаку, мріям та фінансам – тільки ці фактори допоможуть вам не зіпсувати омріяну відпустку. І не важливо, на морі вона буде, чи у горах.

Дивіться: скільки коштує відпочинок в Одесі?

Як повідомляв портал "Знай.ua", відомий педіатр розповіла, як захистити дитину від хвороб на морі.