Він не переживе: як виглядає "поїзд смерті", на якому хочуть переправляти Сенцова

поділитись
"Його небезпечно перевозити навіть звичайним пасажирським літаком, а якщо його хочуть відправити по етапу, то він там точно не виживе"

Як виглядає  "столипін" — вагон для перевезення спеціального контингенту з СІЗО до в'язниці.

Двоюрідна сестра українського політв'язня Олега Сенцова спростувала заяву російського омбудсмена Тетяни Москальковой про стабільний стан здоров'я її брата.

"Його небезпечно перевозити навіть звичайним пасажирським літаком, а якщо його хочуть відправити по етапу, так званим "столипінською поїздом", то він там точно не виживе. Я добре знаю Олега, і якщо він скаржиться, то можу сказати, що все дуже погано", — повідомила вона.

За її словами, зазвичай Сенцов ні на що не скаржиться. І якщо він передбачає свою можливу смерть, то так і станеться.

"Це можна множити на 100, тому що Олег з тих, хто не говорить, що йому погано — до останнього", — розповіла сестра Сенцова.

"Столипінський вагон" (його ще називають вагонзак) — це стандартний вагон для перевезення спецконтингенту або, кажучи простіше, засуджених. В першу чергу він використовується для доставки зеків етапом із СІЗО до виправних колоній.

В дорозі не годують, дають тільки окріп. Звичайно, в СІЗО перед етапом видають сухий пайок на кілька діб – галети, розчинні каші та супи. Але їжу і питво під час усього шляху треба звести до мінімуму, так як в туалет виводять вкрай рідко і неохоче.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", в прес-службі уповноваженого з прав людини в Росії Тетяни Москальковой стверджують, що стан Сенцова "відносно стабільний".

Про це повідомив прес-секретар Москальковой Олексія Зловедова.

"Я вчора розмовляв з уповноваженим з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолієм Саком, він на моє прохання дзвонив лікарю, який спостерігає Олега Сенцова в колонії. За словами лікаря, стан відносно стабільний", - заявили в Москальковой.

Нагадаємо, як повідомляють джерела, відомий письменник Джонатан Літтелл написав відкритий лист Сенцову.

Нагадаємо, Джонатан Літтелл - американо-французький письменник, лауреат Гонкурівської премії (2006). У 2016 році Літтелл став режисером документального фільму "Неправильні елементи".

Автор матеріалу: 
Марина Яковенко
Теги: 
сенцов, кремль, голодування
Вибір редакції, Політика
17.08.2018
Львовом пройшлась неймовірна гроза, яка затопила місто
0
0
18:45 17.08.2018
Батько з часом вже й не бачить сенсу платити аліменти - адже від нього вимагають дотримання обов'язків, але не гарантують жодних прав
0
0
18:24 17.08.2018
Провідні фахівці надають комплексну психологічну реабілітацію українським військовим
0
0
18:10 17.08.2018
Данина традиціям, чи справді важлива для кожного дата?
0
0
17:53 17.08.2018
Україна все ж таки зможе відчути незначні "поколювання" на своїй економіці від турецької кризи
0
0
17:30 17.08.2018