Глава кіберполіції Сергій Демедюк повідомив, що за схемою "Ваш син в поліції" шахраї виманили в українців більше одного мільйона гривень.

Як передає "Економічна правда", в схемі "Ваш син в міліції" вражає не розмір "заробітку" шахраїв і навіть не те, що шахраї займаються цим за згодою керівництва місць позбавлення волі. Вражаюче, що до сих пір в Україні шахрайську імперію можна побудувати на страху і тотальній недовірі до правоохоронної системи.

За даними копів, добовий дохід шахраїв цього профілю перевищує 1 млн грн. Однак переважна більшість жертв не звертаються в поліцію.

Схема проста. Шахрай телефонує жертві як поліцейський. Зазвичай він повідомляє про затримання сина за підозрою в зберіганні наркотиків. Жертва починає хвилюватися, і тоді інший шахрай - "син" - жалібним голосом просить перевести велику суму на картку за "вирішення питання".

Популярні новини зараз
Працюючим пенсіонерам перерахують виплати: коли чекати на підвищення у 2023 році "Не питали мене...": абоненти "Київстар" скаржаться, що втрачають по 25 гривень щомісяця Не пропустіть шанс зробити запаси: названо фрукт, ціна на який впаде вже скоро Арестович, який звільнився з Офісу Зеленського, "анонсував" біду Україні: "Побачимо, що буде"
Показати ще

16 грудня 2017 вступив в силу вирок шахраям. Їх визнали винними по 77 епізодам. з січня 2016 по травень 2017 група вкрала у 41 людини 1,16 млн грн. "Середній чек" становив 28,4 тис грн, максимальний - 175 тис грн. Жовтневий районний суд Полтави засудив за ці злочини Анжеліку Лебідь, Івана Стогнія і Дмитра Красільнюка.

Шахраї в Україні

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що шахраї дісталися до користувачів соціальної мережі Facebook і крадуть їх дані. Все відбувається за такою схемою.