Українці без 15 років стажу не зможуть отримати пенсію, а ті, хто в 2028-му не запрацюють 35 років стажу, вийдуть на заслужений відпочинок у 65 років. Щоб не бідувати на старість, експерти радять самостійно збирати гроші, працювати з офіційним оформленням і білою зарплатою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Держава за законом не може залишити українців пенсійного віку без допомоги. Так, якщо є хоча б 15 років стажу, пенсію можна буде отримати в 65 років. Швидше за все, це буде мінімалка – на даний момент 1373 грн. За новими правилами вимоги для того, щоб вийти на пенсію, будуть поступово рости. В результаті в 2028 році тільки ті 60-літні, які заробили 35 років стажу, зможуть вийти на заслужений відпочинок вчасно.
Якщо немає і 15 років стажу, то пенсія зовсім не покладена. Замість цього держава зобов'язана надати соціальну допомогу у разі, якщо дохід непрацездатного нижче мінімуму. До речі, також в Україні можна купити до 5 років стажу. Правда, вартість одного місяця на даний момент – більше 1,5 тис. грн. Якщо пенсія буде нижче, докуповувати стаж варто тільки в тому випадку, якщо не вистачає до 15 років.
Таким чином, купивши стаж, можна в 65 років вийти на пенсію і отримувати її до кінця життя. Якщо ж і так є 15 років стажу, докуповувати "робочі місяці" варто тільки в тому разі, якщо розмір пенсії буде значно перевищувати 1,5 тисячі.
Щоб не залишитися в старості за межею бідності, експерти радять самостійно збирати на "заслужений відпочинок". Опитані аналітики сходяться на думці: збирати готівку "під матрацом" не можна. По-перше, гроші з'їсть інфляція. Навіть якщо щомісяця купувати долари, то через 30 років далеко не факт, що за них вдасться безбідно жити близько 17 років. Будь-яка валюта, навіть американська, має властивість втрачати свою вартість.
Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", з 2019 року українці відчують на собі зворотний бік пенсійної реформи. Разом з осучаснювати пенсій і новим правилом перерахунку виплат і посилили вимоги. Якщо у потенційного пенсіонера не буде 26 років стажу, то піти на відпочинок у 60 років не буде можливості.