Що потрібно знати українцям про легалізацію приватних самобудів

Цього літа українці зможуть подавати документи на оформлення самобудів. Про те, хто і як має право узаконити свої будинки розповів заступник міністра регіонрозвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає Дело.

Днями президент Петро Порошенко підписав цей документ - закон № 2363, яким вносяться відповідні зміни в Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Під дію цього закону потрапляють об'єкти будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) відносяться до об'єктів з незначними наслідками (СС1).

  • індивідуальні житлові та садові будинки, дачі і господарські споруди. Їх площа не повинна перевищувати 300 кв. м. Час споруди - з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року;
  • споруди сільськогосподарського призначення, зведені до 12 березня 2011 року.

Важлива умова для можливості узаконення таких об'єктів - вони повинні бути побудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення та відповідати ДБН (укр. ДБН) і стандартам.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Мета цього закону - дозволити звичайним громадянам оформити законодавчо свої приватні будинки і дачі, які активно будувалися ними в основному в сільській місцевості та на дачних ділянках без будь-яких проектів і дозволів.

Термін дії легалізації

На відміну від попередніх років в нинішньому документі немає зазначеного терміну, до якого потрібно узаконити самобуди. Тому всі громадяни, які мають такі будинки, зможуть оформити необхідні документи і завершити всі процедури вчасно.

Які потрібні документи

Перелік необхідних документів для узаконення самобудів населення буде прописаний в Порядку, який зараз розробляється спільно з ДАБІ.

"Ми працюємо над спрощенням отримання дозволів у будівництві, тому планується, що ці процедури теж будуть максимально спрощеними для людей - проста форма заповнення, ніяких зайвих довідок", - написав Парцхаладзе.

Відповідальність за неоформлені об'єкти будівництва

До яких же наслідків може привести їх використання цих законодавчо неоформлені об'єктів?

Мабуть, найголовніше, що, побудувавши такий будинок без оформлення документів, громадянин по суті не є його власником.

Друге. Зареєструватися в такому будинку також немає можливості, адже офіційно цього майна не існує.

Третє. Неоформлений законно об'єкт не може отримати поштову адресу.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", президент Порошенко підписав закон про легалізацію самобудів.