Вже протягом кількох років місцеві жителі борються зі звалищем сміття у Київській області. Це сміттєсховище заражає все навколо. Крім очевидного нанесення шкоди природі, проблема може вже стати помітною цього літа - в небезпеці опиняться ті, хто буде брати воду з Дніпра чи купатися в головній водній артерії України.

Цю інформацію розповіла координатор Програми щодо прісноводних ресурсів України Ольга Денищик в ефірі ObozTV.

"Ситуація дійсно дуже серйозна, і вона ускладнюється тим, що дуже складно передбачити, яке саме сміття знаходиться на це сміттєзвалище. В Україні, як правило, туди скидають не лише побутові відходи, а й небезпечні предмети, наприклад, лампи, ртутновмісні речі і так далі. Тобто те, що там знаходиться, непередбачувано, а особливо той фільтрат, який випливає з цього смітника", - заявила еколог.

Як говорить Денищик, рівень небезпеки, яка загрожує людям визначити поки що важко. Все буде залежати від того, що знаходиться у фільтраті, у якій кількості і як довго він буде витікати.

"Те, що екосистема постраждає, - сумнівів немає: це матиме вплив і на риб, і на амфібій, і на рослини. Потрібно ретельно дослідити проблему і зрозуміти. Головний акцент потрібно зробити на здоров'ї і безпеці людей. Ситуація, зрозуміло, критична, і зараз потрібно зробити все, щоб цей фільтрат не потрапив у річки і Дніпро, тому що від цього безпосередньо залежить здоров'я людей, так як влітку там будуть купатися і пити воду", - наголосила вона.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову ДПС вже готова списати ваші гроші: кому готуватись до примусового стягнення
Показати ще

Денщик також розповіла про те, що кожне звалище так чи інакше впливає на екологію. Причому, за її словами, це проблема не тільки України, але і всього світу, так як технології, які контролюють витік відходів, досить мало.

"І вони не завжди дотримуються до кінця: можуть, наприклад, заощадити на плівці. Якісне сміттєзвалище – досить дороге задоволення, яке може собі дозволити навіть не кожна країна. Як це можна вирішити? В першу чергу, потрібна пресортировка. По-друге, потрібно, щоб люди розуміли, що є небезпечні відходи (батарейки, люмінесцентні лампи), і для їх утилізації є спеціальні місця", - підсумувала еколог.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", не так давно водолаз з Британії зняв шокуюче відео, поки плавав у морі пластикового сміття біля берегів індонезійського туристичного курорту на Балі.