Під час Хресної ходи в Києві, яку 27 липня організувала УПЦ Московського патріархату, активістам вдалося взяти "інтерв'ю" в одного з ченців Почаївської лаври, який запевняв, що українська мова "негарна і вторинна", а проти "ЛДНР" не можна воювати.

Відео з одкровеннями ченця на своїй сторінці в Facebook опублікував користувач Євген Штурмак.

На питання, чому монах так кострубато розмовляє російською мовою, він відповів, що переучує себе.

"Ну, по-російськи красивіше. А сама українська мовуа - це вже вторинне, відірване від коренів. Вона не підходить нам. У нас навіть служби нею ніколи не ведуться", - сказав монах.

Крім того, він заявив, що українські воїни не повинні захищати свою країну, адже це "братовбивча" війна. Більше того на пряме запитання, кому належить півострів - Україні чи Росії - він відповів, що православним.

"Воювати за Україну не можна. Це - гріх. Це братовбивча війна проти православних. "ДНРівці" - люди православні. Я добре їх знаю, вони приходили до нас. І вони борються за свою справу, їм бог допомагає. Це безумовно божа справа. А в Україні влада безбожна, тому за Україну воювати - це гріх", - заявив чернець, який так і не назвав себе.

Разом з тим варто відзначити, що 28 липня в Києві будуть святкувати річницю хрещення України-Русі, і в цей ранок Україна продемонструє єдність всіх церков, що стане досить потужним сигналом. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з делегацією Вселенського патріархату в Києві.

"Для нас також важливо, щоб українська церква була об'єднана. Молимося за це разом з вами. Спасибі вам за ваші зусилля", — заявили посланці Вселенського патріарха.

Порошенко висловив сподівання, що саме під час цьогорічного святкування річниці Хрещення Русі Вселенський Патріарх прийме та озвучить історичне рішення про створення єдиної помісної церкви в Україні.

"І, звичайно, Вселенський патріарх займе місце в історії творення Української держави... Для більшості українців дуже важливі слова Його Святості про те, що Україна не є канонічною територією Російської православної церкви. Що передача в 17 столітті контролю Москві проходила неканонічним чином. І так само, як і ми, Його Святість вважає нашою Матір'ю-Церквою саме Константинопольський патріархат", — підсумував президент.

Хресна хода УПЦ МП до 1030-ї річниці Хрещення Русі

Нагадаємо, в мережу злили скандальне відео бійки під час хресної ходи УПЦ МП.

Як повідомляв "Знай.ua" для прихожан везуть світові святині.

ТАкож "Знай.ua" писав, що молитви за "ЛНР", "алея жебраків" та витоптані газони, як закінчився молебень УПЦ МП.