Президент України Петро Порошенко підписав скандальний Закон "Про освіту", який з сьогоднішнього дня, 28 вересня, набув чинності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрезидент підписав "освітній" закон
Згідно з новим законом, із 1 вересня 2018 року представники нацменшин, які відвідують дитячий садок або ходять у початкову школу, навчатимуться рідною мовою і паралельно вивчатимуть державну. Але вже після переходу в старшу школу ці діти починають вивчати всі предмети українською, а свою рідну мову - як окрему дисципліну. Також з 1 вересня 2020 року навчання в українських школах проходитиме виключно державною мовою: це стосується представників усіх нацменшин, включаючи і російськомовні школи. Таким чином уряд планує поліпшити знання державної мови у дітей: більше 60% учнів завалюють іспит з української мови.
Закон назвали скандальним і почали активно опротестовувати в Угорщині, Румунії, Болгарії, Греції, Молдові. Ці країни вважають, що Україна порушує права представників нацменшин і тим самим суперечить політиці Європейського союзу.
Глава МЗС Угорщини Петер Сійятро заявив: "Я зроблю досить жорстку заяву щодо ситуації в Україні. Там проживають 150 тисяч громадян Угорщини, а український парламент прийняв закон, який порушує права меншин, включаючи угорців, позбавляє меншини багатьох прав в освіті. Вони позбавили меншини права вчитися на рідній мові в старшій школі".
У свою чергу українське Міністерство освіти пояснює, що у дітей, які навчаються виключно рідною мовою, здатність і потреба вивчати мову державну різко знижується, що потім заважає навчанню у вишах. "За статистикою Українського центру оцінювання якості освіти, в 2016 році понад 36% випускників Закарпаття склали зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з української мови з результатом від 1 до 3 балів за 12-бальною шкалою. При цьому найгірші результати ЗНО з української мови в 2016 році отримали випускники з Берегівського району, де компактно проживає угорська громада. Так, 75% випускників цього району отримали від 1 до 3 балів за 12-бальною шкалою із ЗНО з української мови", - розповіли представники Міністерства і підкреслили, що найближчим часом направлять закон на експертизу до Венеціанської комісії і вже до кінця осені дізнаються висновок експертів.
Лілія Гриневич обговорила закон з румунським колегою
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Кремль вже поспішає "рятувати" російськомовних українців.