Російська група ВТБ розглядає можливість закриття свого банківського бізнесу в Україні і вже підраховує можливі втрати.

Про це повідомив глава ВТБ Андрій Костін в інтерв'ю виданню Financial Times. Він зазначив, що на даний момент в Україні працюють дві "дочки" - VTB і БМ банк. У групі заявили про наміри продати в травні 2016 року один з банків за умови цікавих пропозицій.

Але через пару місяців керівництво припинило пошуки покупця. У ВТБ оцінюють збитки від згортання бізнесу в Україні на рівні 25-27 мільярдів рублів.

Переговори про вихід з українського ринку поновилися в березні 2017 року. Причиною цього стало введення РНБО санкцій щодо українських банків з російським державним капіталом. Це забороняє їм здійснювати будь-які фінансові операції на користь материнських структур.

Глава ВТБ поскаржився, що група розглядала ряд пропозицію від інвесторів. Але, за його словами, потенційні угоди зірвалися через опір Нацбанку України.

Популярні новини зараз

Харків'ян "балують" гнилими бананами, дивитися гидко: "За це потрібно платити?"

Тоня Матвієнко навісила на Мірзояна доньку і гітару - тренування Арсену допомогли: "Наш концерт закінчується..."

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

"У нас виникло багато проблем. Вони кидають каміння, влаштовують демонстрації, загрожують людям. Ми готові закрити (бізнес), але для цього буде потрібно, можливо, ще один рік", - заявив Костін.

Він додав, що банк вже зарезервував 70% портфеля українських кредитів і може втратити 25-27 мільярдів рублів в разі реалізації сценарію, коли дочірні банки припинять роботу в Україні.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, українські банки встановили черговий рекорд. На цей раз показник стосувався їх збитковості.