Російська сторона таємно готується до так званих виборів у псевдореспубліках "ЛДНР". Саме таке рішення приймають у кулуарах Кремля і незабаром про це оголосять офіційно.

Черговий "референдум у "ДНР": що замислили у Кремлі?

Принаймні, так стверджують особи, котрі називають себе "наближеними до ватажків", повідомляє "Главред". Серед основних причин вигадують банальні і зовсім не нові: зміна "депутатів", ризик для мінських переговорів (які самі ж бойовики і зривають)  і перспективи нових санкцій.

Втім, останніми місяцями про жодну підготовку навіть не йшлося, аж раптово Москва виділила фінансування на псевдовибори, аби у "ЛДНР" сумлінно й надалі виконували їх розпорядження.

Про це на початку року заявили "повпреди республік в контактній групі по Донбасу", як вони самі себе називають, Денис Пушилін і Владислав Дейнего. Дату "виборів", імовірно в листопаді, повинні були визначити "парламенти" неіснуючих формувань.

При цьому 28 червня на прямій лінії ватажок терористичного угрупування "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що братиме участь у "виборах", які "необхідні навіть в умовах воєнного стану".

Цікаво, що вже у жовтні закінчується термін дії українського закону про особливий статус Донбасу від 16 вересня 2014 року. Цей документ був прийнятий в рамках процесу політичного врегулювання ситуації в Донбасі, і восени Києву належить прийняти рішення про його можливе продовження.

Дивіться: Свіжі фейки російської пропаганди: "новини" зі сходу України

Нагадаємо, легендарний Вахтанг Кікабідзе на своєму ювілейному концерті звернувся до українців з побажанням.

Як повідомляв Знай.ua, у мережі опублікували відео допиту терористами "Л/ДНР" українського військового Павла Котенка, який потрапив до полону ще у серпні 2014 року.

Також Знай.ua писав,  український воїн 92-ї окремої механізованої бригади, командир кулеметного відділення Владислав Бондаренко героїчно загинув на Донбасі.