Мін'юст планує розробити законопроект, який значно спростить життя для українців в розлученні. Таким чином дозволивши одному з батьків вивозити дітей за кордон без дозволу колишнього чоловіка. Повідомляє Politeka.

З відповідною ініціативою виступив глава відомства Павло Петренко. Він звернув увагу на те, що після розлучення у багатьох батьків виникають труднощі з виїздом за кордон дитини. Проблема полягає в тому, що для цього необхідно дозвіл другого батька, який нерідко відмовляється відпускати дитину в поїздку через якісь свої принципи.

"Ця норма – майже революція. Якщо вона запрацює, то дитина безперешкодно і без нотаріальних дозволів може виїхати за кордон на цілий місяць", — підкреслює Петренко.

Він зазначив, що вільний виїзд за кордон з дитиною буде доступний тільки для того з батьків, з яким фактично проживає неповнолітній. Для цього йому достатньо буде продемонструвати митникам судове рішення, в якому це зазначено.

Популярні новини зараз

Григорію Чапкісу - 91: шлях до слави, тяжка хвороба та чотири кохання легендарного хореографа

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Перехід на "літній час" скасовується? У Зеленського готові вирішити болюче питання українців

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще

Варто зазначити, що ця частина ініціативи поки не продумана до кінця, так як на сьогоднішній день українські суди практично ніколи не вказують в офіційних документах, з ким з батьків залишається проживати дитина після розлучення.

У Мін'юсті запропонували з цією проблемою розбиратися самим, таким чином, батьки повинні будуть звертатися до органів опіки та піклування, де їм видадуть довідку про те, у кого саме проживає дитина.

Раніше стало відомо, що влада затвердила нові правила створення сім'ї в Україні. Український уряд затвердив Державну соціальну програму "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2021 року. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду.

Заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна розповіла, що міністерство запропонувало внести добровільне безкоштовне обстеження на наявність TORCH-інфекцій.

Ці заходи повинні попередити наявність вроджених захворювань, знизити рівень неблагополучної вагітності і поліпшити рівень охорони здоров'я в Україні.

Як повідомляв портал "Знай.uа", влаштувати дитину в дитсадок в українському місті на сьогодні схоже на заплутаний і важкий квест. Біганина по збору документів, електронні черги та нестача місць у дошкільних навчальних закладах вже не перший рік дуже злить українців. Чого чекати батькам в цьому році, які планують влаштувати своє чадо в садок.