Про легалізацію зброї в Україні почали говорити одразу після чергового загострення на сході та кількох резонансних вбивств, як, наприклад, інцидент із колишнім російським депутатом. Втім, перспективи надання дозволів досі залишаються дещо туманними і обмежуються тільки обговоренням у лавах чиновників.

Про це повідомляє Politeka.

На думку керівника Наглядової ради ВГО "Українська асоціація власників зброї" Георгія Учайкіна, у політичних колах поки що не планують проведення референдуму з цього питання, хоча, за оцінками експертів, в Україні близько 5 мільйонів одиниць незареєстрованої зброї.

"Крім того, організація референдуму дуже дорого обійдеться. Це величезні витрати з бюджету… Правда в тому, що українські політики самого слова "референдум" бояться, як чорт ладану", - вважає він.

Учайкін підкреслив, що питання легалізації – це не тільки прийняття відповідного закону, а перш за все врегулювання обігу на ринку.

Крім того, слід визначити точний вік, з якого купувати зброю буде дозволено.

Популярні новини зараз
Оштрафують без попередження: українцям дали лише сім днів - кого вже чекають у ТЦК Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень
Показати ще

"Конституція говорить, що кожен має право захищати своє життя. Але як це право реалізувати? Як на мене, тільки надавши громадянам право на збройний захист. У цьому тлумаченні зброя - просто інструмент реалізації прав людини", - додав експерт.

Відповідний документ вже три роки як намагаються розглянути у ВР.

Спочатку доведеться створити єдину систему потенційних власників, прописати процедуру попереднього навчання, умови складання іспитів на знання основ медичної допомоги та правил поводження зі зброєю.

І тільки після цього з'являться офіційні підстави на отримання ліцензії.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям пояснили перспективи легалізації зброї.