Пропозиція скасувати Яблучний Спас в Україні продиктована кількома причинами. Про це заявив священнослужитель і ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

"Знаєте, мені здається, що Яблучний Спас вже давно треба скасувати. Для цього є кілька причин: богословська, календарна, кліматична і, напевно, навіть споживча", - зазначає Коваленко.

Він стверджує, що це свято не в честь яблук, а його значення відкриває слово "спас". Тобто це свято на честь Спасителя.

"У серпні у нас три Спаса, і Яблучний є другим з них. Це свято Преображення Господнього, і з богословської, церковної точки зору ніякого зв'язку між Спасом і яблуками, між Христом і яблуками немає", - стверджує священик.

Популярні новини зараз

Щасливі Настя Каменських з Потапом нарешті відкрили правду: "Дізналися, що стане мамою"

Вакцинувався 27 разів і хоче ще: українець їздить містами й "випрошує" дози, рекорд - 5 за день

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Ірина Федишин втерла носа Олі Поляковій, показавши неймовірно довгі ноги: коротенька сукня не сховала нічого

Показати ще

Георгій Коваленко пропонує перейменувати дане свято і тоді не буде виникати жодних питань з боку церкви. Він переконаний, що в Україні слід запровадити класичну назву цього свята.

"Тому мені і здається, що варто дещо змінити назву цього свята. Можна повернутися до класичної назви – День Преображення Господнього, можна використовувати другу назву – Другий Спас, а можна застосовувати оновлену назву – Фруктовий Спас", - пояснює він.

Нагадаємо, Медовий Спас 2018: чому він став Маковеєм і головні традиції свята. Мед для українців був чи не найбільшою цінністю і навіть ліками, а вже потім – ласощами.

Як повідомляв "Знай. ua", Успенський піст 2018: як правильно харчуватися в пост, календар харчування по днях. Успенський піст вважається одним з найважливіших в році, тому має чимало цікавих правил.

Також "Знай. ua" писав, що Медовий, Яблучний і Горіховий Спас: традиції і прикмети найбільших свят серпня. Двотижневий Успенський піст, основні вірування предків і багато іншого.