Нове жіноче рух – Evalution – набирає популярності в різних містах України.

Акції прихильниць Evalution вже пройшли Києві та Львові і скоро охоплять інші регіони. Молоді дівчата вдягнули жовті спідниці і вийшли на площі, тримаючи плакати зі словами "Я красива, але це не моя професія", "Українка – не секс-товар", "Важко бути одночасно розумною і красивою в Україні?".

Активістки насамперед виступають проти стереотипу доступною української красуні, проти секс-туризму та відношення до української дівчини виключно як до товару. Вони об'єднуються, щоб зруйнувати цей образливий стереотип і боротися за новий позитивний імідж українки.

Акції проходили на Майдані Незалежності в Києві, площі Ринок у Львові під час святкових заходів, коли там було дуже людно. Дівчата кажуть, що хотіли, щоб їх помітили якомога більше людей, особливо іноземців.

Популярні новини зараз
У Бурятії помітили "вершників Апокаліпсису" на чорних жеребцях: викликають дикий сміх замість жаху Як зміниться вартість комуналки в Україні в жовтні: не всі тарифи залишаться такими, як були досі Даша Кацуріна відверто розповіла про негативні сторони Дантеса: "У ліжку..." Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

"Ми хочемо, щоб іноземці побачили зовсім інших українок - сильних, вільних, створюють свої проекти. Щоб побачили, що молода українка - це не товар, не красива іграшка або невибаглива наречена, - розповіла одна з учасниць руху. - Крім того, ми закликаємо успішних дівчат, які вже побудували гарну кар'єру і реалізували свої проекти, приєднуватися до Evalution, щоб давати приклад і надихати інших".

Активістки закликають молодих українок приєднуватися і разом довести, що дівчата в Україні можуть бути одночасно красивими і успішними, можуть розвиватися та будувати кар'єру, а не ставати секс-товаром.

Прихильниці Evalution відзначають, що зараз дівчині в Україні розвиватися складно. Цьому заважають не тільки образливі стереотипи, а й проблема з отриманням якісної освіти з актуальних професій.

"Особливо для дівчат із сіл та райцентрів, - підкреслила учасниця руху. - Їм вкрай складно пробитися і зробити кар'єру. Тому, на жаль, вони вибирають більш легкий варіант - просто вийти заміж. Нас століттями виховували так: головне - вдало вийти заміж. Але в сучасному світі, світі рівноправності у дівчини є багато шляхів для розвитку. І ми хочемо прикладами успішних українок показати, що є інший шлях. Ми хочемо сказати: ти не одна, ти можеш більше. Сучасна українська дівчина - зовсім інша!".

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", дехто все ще не може забути голі груди із закликом "Жыве Беларусь" в Адміністрації президента. Серед них і українська письменниця Оксана Забужко.

На сторінці у Facebook авторка вирішила просвітити підписників і розповісти, звідки взялися активістки Femen.